Fenerbahçe e-spor takımı ‘1907 Fenerbahçe’ kuruldu

Fenerbahçe e-Spor takımı kuruldu. 2015’te e-spor dünyasına dâhil olan Beşiktaş ve 2016’da Avrupa Ligi EU LCS’te mücadeleye başlayan Schalke 04’ün ardından, Türkiye’nin köklü spor kulüplerinden Fenerbahçe de e-spor takımını “1907 Fenerbahçe” adıyla duyurdu. Fenerbahçe League of Legends takımı “1907 Fenerbahçe” Riot Games tarafından düzenlenen League of Legends (LoL) Türkiye Şampiyonluk Ligi’nde mücadele edecek.

1476442985_hasancolakoglu

Hasan Çolakoğlu

Türkiye’nin popüler spor kulüpleri arasında ilk adımı atan Beşiktaş’ın ardından Fenerbahçe’nin de e-spor takımını duyurmasının, Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne farklı bir soluk getireceğini söyleyen Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, şunları söyledi:

 “Türkiye’de e-sporun en büyük destekçisi olarak, bu eko-sistemin büyük kitleler eşliğinde gelişmesinden ve ülkemizin güzide kulüplerinin League of Legends (LoL) dünyasına resmi olarak dâhil olmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de daha profesyonel e-sporcuların yetişmesi, e-sporun daha geniş kitlelere ulaşması ve uluslararası arenada daha büyük başarılara ulaşabilmemiz için, bu tür girişimleri çok önemli buluyorum.Riot Games adına kendilerine League of Legends Şampiyonluk Ligi’ne hoş geldiniz diyorum” dedi.

Oyuncu transfer çalışmaları sürüyor

Riot Games Türkiye e-spor Direktörü Bora Koçyiğit ise yaptığı değerlendirmede; “Büyük bir taraftar kitlesini arkasına almış, Türk spor tarihinin en özel markalarından 1907 Fenerbahçe’nin e-spor dünyasında yer alması son derece sevindirici. Bu ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da konuşulacak büyüklükte bir gelişme” diye konuştu.

1907-fenerbahce-e-spor-takimi-kuruldu 1907 Fenerbahçe Derneği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“League of Legends (LoL) liginde “1907 Fenerbahçe” adıyla yarışacak takımımızın faaliyetleri, 1907 Fenerbahçe Derneği tarafından gerçekleştirilecektir… Şampiyonluk Liginde yer alan Super Massive TNG takımının tüm hakları devir alınmış, “1907 Fenerbahçe” olarak değiştirilmiş ve bu değişiklik Riot Games tarafından onaylanarak lisanslaştırılmıştır… 1907 Fenerbahçe E-spor takımımız, derneğimizin yönetim kurulu üyesi Sina Afra tarafından yönetilmekte olup, takım menajeri olarak Emre Aksoy atanmıştır. Koç ve oyuncu transferlerine yönelik çalışmalar devam etmekte olup, gelişmeler yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacaktır.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın