Fenerbahçe – Lokomotif Moskova maçı 4K yayınlanacak

Fenerbahçe ve Lokomotif Moskova takımları arasında 16 Şubat Salı (yarın) günü oynanacak UEFA Avrupa Kupası karşılaşması Vestel, TRT, Türksat ve Mediapro işbirliğiyle 4K kalitesinde izlenebilecek. Aynı zamanda TRT 1’den de canlı olarak yayınlanacak mücadele, Full HD yayından 4 kat daha kaliteli, 3840’a 2160 çözünürlükle TRT 4K kanalından yayınlanacak.

UEFA Avrupa Ligi Son 32 Turu ilk maçında 16 Şubat Salı günü Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda Lokomotiv Moskova ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’nin maçının başlama saati ise 19:00.

Fenerbahçe ve Rusya’nın Lokomotif Moskova takımları arasında 16 Şubat Salı günü oynanacak futbol maçının, TRT aracılığıyla 4K yayınının gerçekleştirilmesine ilişkin işbirliği, Vestel CEO’su Turan Erdoğan, TRT Genel Müdürü Şenol Göka ve Türksat Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül tarafından duyuruldu.

Fenerbahçe Lokomotif Moskova maçı 4K nasıl izlenir?

1455523379_Gorsel_2Fenerbahçe Lokomotif Moskova maçını 4K çözünürlükte izleyebilmek için şu adımları takip etmeniz gerekiyor:

TRT 4K’yı izlemek için 4K özellikli UHD televizyona sahip olmak gerekiyor. UHD TV’ye sahip olan kullanıcılar, HEVC (H.265) kodlanmış yayını alabilen Vestel’in dahili uydu alıcısı ile Türksat 2A uydusundan, 12.123 Mhz frekansı, H (yatay) polarizasyon ve 15.000 sembol hızını ayarlayarak şifresiz olarak seyredebilecekler. TRT 4K’nın frekans ayarları için burayı tıklayın.

Fenerbahçe’nin 22 Ekim 2015 tarihinde  Ajax ile yaptığı karşılaşma da TRT, Türksat , Mediapro ve Samsung işbirliğiyle TRT 4K kanalı üzerinden canlı olarak UHD kalitesinde futbolseverlere sunulmuştu. Sözkonusu bu yayın ile Türkiye’nin kamuya açık olarak ilk 4K canlı futbol karşılaşması da erkanlara taşınmıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın