Dil yaması indirmeye son! FIFA 16 tamamen Türkçe olacak

EA Sports’un merakla beklenen futbol oyun serisi FIFA 16, Türkiye’deki oyunseverlerin karşısına tamamen Türkçe olarak çıkacak. EA Sports’tan yapılan resmi açıklamaya göre şirket tarihinde ilk kez Türkiye’deki  futbol oyununun metinlerini, Türk taraftarlar için yerelleştirilecek.

Türkiye Süper Lig’deki 18 kulübün tamamının orijinal logoları, formaları ve kadrolarının yer aldığı ve metinleri tamamen Türkçe’ye çevrilmiş PC, Xbox One ve PlayStation 4 sürümleri ile artık FIFA 16 anadilimizde de oynayabilecek. FIFA 15’in yerel oyun kapağına Lionel Messi’nin yanına Arda Turan’ı “kapak yıldızı” olarak ekleyen EA Sports’un FIFA 16’sında da Barcelona’nın Türk yıldızı Arda Turan yer alacak.

24 Eylül’de satışa çıkıyor

FIFA 16’nın Türkçe olmasını değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören, “Türkiye gibi bir futbol ülkesinde futbolseverlerin oyunu kendi dilinde oynayabilmesi gerekliydi. Önümüzdeki yıllarda oyundaki Türkçe uygulamaların daha da gelişeceğine inanıyorum” dedi.
FIFA 16, 24 Eylül 2015‘ten itibaren PC, Xbox One ve PlayStation 4 için Türkçe, Xbox 360 ve PlayStation 3 için İngilizce sürümle piyasada sunulacak.

FIFA 16 için ön sipariş verecek olan taraftarlar, Standard, Deluxe ve Super Deluxe sürümler arasından seçim yapabilecek. Super Deluxe Sürüm, 40’a kadar FIFA Ultimate Team Jumbo Premium Altın Paketi, her biri beşer maçlığına kiralık üç FIFA Ultimate Team oyuncusu ve EA Sports Football Club Catalogue’dan iki yeni gol sevinci içeriyor.

Metinlerin tamamen Türkçe olacağı FIFA 16’da Türkçe spiker seçeneği için şimdilik yamalarla idare etmek zorunda kalacağımızı belirtelim. EA Sports FIFA 16 videolarını buradan Türkçe olarak izleyebilirsiniz. FIFA 16 ile gelen yenilikleri merak ediyorsanız, şurayı tıklayın.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın