Fintech ekosistemi KOOP ile Asya pazarına açılıyor

Türkiye, Doğru Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu’daki Fintech ekosistemini geliştirmek ve etkileşimi artırmak amacıyla faaliyet gösteren KOOP ile Singapur Fintech Derneği (Singapore Fintech Association-SFA) işbirliği kararı aldı. 25 bin katılımcının yer aldığı Singapur Fintech Festivali’nde imzalanan işbirliği anlaşması, Türkiye ve EMEA pazarları ile Singapur Fintech ekosistemi arasındaki işbirliklerini artıracak.

Singapur, Fintech inovasyonlarını ve Blockchain uygulamalarını destekleyerek dünyadaki önemli merkezlerden biri haline dönüştü. Küresel finans merkezleri endeksinde ön sıralarda yer alan Singapur, Merkez Bankası’nın (MAS) liderliğinde finansal süreçleri dönüştürmeyi ve yenilikçi teknolojilerle Singapur finans sektörünü büyütmeyi hedefliyor.

MAS tarafından duyurulan 11 yeni projeyle ödeme sistemlerinin hızlandırılması, yapay zeka uygulamalarının finans sektörüne entegre edilmesi, varlık yönetim programlarının ve hacimlerinin büyütülmesi hedefleniyor. Singapur ekosistemini üyelik esaslı yapısıyla temsil eden ve işbirliklerinin önünü açan Singapur Fintech Derneği, Fintech ekosistemini yerel ve küresel olarak güçlendirme odağıyla faaliyet gösteriyor.

KOOP EMEA bölgesinde büyüyecek

KOOP’un Kurucu Ortağı Demet Zübeyiroğlu

KOOP’un Kurucu Ortağı Demet Zübeyiroğlu, işbirliğine ilişkin “KOOP’un lansmanını 26 Eylül’de gerçekleştirdik. 26-27 Ekim’de uluslararası bir Blockchain konferansı düzenledik. Hedefimiz, Türkiye’de ve EMEA bölgesinde sağlıklı ve işbirliğine açık bir Fintech ekosistemi yaratmak. Ayrıca dünyada önde gelen Fintech merkezleri ile de işbirliklerini değerlendiriyoruz” dedi.

Türkiye, Doğru Avrupa, Avrasya ve Ortadoğu’daki Fintech ekosistemini geliştirmek ve etkileşimi artırmak amacıyla faaliyet gösteren fiziksel ve dijital bir FinTech platformu olan KOOP ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.koophub.com adresinden erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın