Turkcell Müzik’in yerini alan fizy yeniden yayında

Türkiye’de online müzik dinleme alanında 8 yıllık geçmişe sahip olan fizy Turkcell Müzik ile tekrar geri döndü. 2008 yılında Ercan Yaris tarafından kurulan fizy, 2010 yılında MÜYAP ile yaşadığı telif hakları bedelleri anlaşmazlığı sonrası 2011 yılında Turkcell’in çatısı altına girmişti. 2011- 2016 yılları arasında Turkcell’in online müzik dinleme servisi Turkcell Müzik’e entegre edilen fizy, kendi adıyla tekrar kullanıma sunuldu.

fizy-logolar

fizy’nin logosu da değişti (eski fizy – yeni fizy)

Turkcell, online müzikte “Turkcell Müzik” yerine 28 Nisan 2016’dan itibaren resmen “fizy” markasını kullanmaya başladı. fizy’nin iOS ve Android uygulamaları da Nisan ayı sonu itibariyle yeni yapılanma çerçevesinde yenilendi.

6.99 TL’den başlıyor

fizy’nin yeniden lansmanı ile online müzik servisinin abonelik ücretleri de belli oldu. Buna göre aylık fizy Müzik üyeliği 6.99 TL’ye, fizy Video Müzik üyeliği ise aylık 9.99 TL’ye sunuluyor.

Ayda 1 saat video izlenebilen fizy Müzik üyeliğinde saat kısıtlaması olmadan ve mobil internet ücreti ödemeden reklamsız müzik dinlenebiliyor. fizy Video Müzik’te ise saat kısıtlaması olmadan reklamsız müzik dinlemenin yanısıra, video klip izleme ve çevrim dışı özelliği sunuluyor.

fizy’nin artıları ve eskileri neler?

fizy-uygulamaOnline müzikte Türkiye’de Apple Music ve Spotify’a rakip olmak isteyen fizy’nin en büyük kozu, hiç şüphesiz ki fizy üzerinden dinlenen müziklerin kullanıcıların data paketlerinden tüketmiyor olması. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan da bu konuyla ilgili olarak geçen hafta şu açıklamayı yapmıştı:“Spotify aylık 9.99 TL’den başlayan fiyatlarla sunuluyor ama bununla bitmiyor. Spotify üzerinden günde bir saat müzik dinleseniz, ayda 29 TL’lik data harcıyorsunuz. Biz bu tarz servisleri Fizy’nin de dahil olduğu tek paketlerle sunuyoruz.”

Diğer operatörlerin abonelerine de açık olan fizy’nin yabancı rakiplerine göre en büyük eksisinin ise fizy’nin sadece Türkiye sınırları içerisinde kullanılabiliyor olması (telif hakları kapsamında).

fizy’ye üye olmak için turkcellmuzik.turkcell.com.tr sayfasında “Giriş” butonuna basıp şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Turkcell abonesi iseniz 2222’ye, Turkcell haricindeki operatörlerden birine abone iseniz 5327552222 SIFRE yazıp göndererek şifrenizi SMS ile öğrenebiliyorsunuz.

fizy-player

Giriş yaptıktan sonra fizy’nin tüm özelliklerini kullanabilmek için ücretli “fizy üyelik” seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor.  fizy ile oluşturulan müzik listelerine fizy’nin mobil cihazlara yönelik uygulamalarının yanısıra bilgisayarınızdan da ulaşabiliyorsunuz.

fizy uygulamasını indirmek için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz.

iOS 

Android


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın