Football Manager 2015 ile gelen 8 mükemmel özellik

Futbol menajerlik oyunu tutkunlarının merakla beklediği gün geldi çattı. Sega ve Sports Interactive tarafından geliştirilip yayınlanan Football Manager 2015 (FM 2015) PC, Mac ve Linux kullanıcıları için bugün satışa çıktı. Sadık oyunseverlerin, 1990’lı yılların unutulmaz CM serisindeki Maxim Tsigalko’nun yaşatığı keyfi ne kadar karşılayacağı bilinmez ama FM 2015, menajerlik tutkunlarını 8 mükemmel özellikle tanıştıracak.

1 – Eşofmanlı mı yoksa İtalyan stili mi bir menajersiniz?

1prandelli

Yeni menajerlik puan sistemi sayesinde menajerlik stilinizi daha önce hiç olmadığı kadar özelleştirebiliyorsunuz. Eşofmanlı veya taktik menajer tercihinize göre antrenörlüğe, yeni yetenekleri keşfetmeye, genç oyuncuları yetiştirmeye veya bire bir oyuncu yönetimine odaklanabilir ya da hepsine eşit ölçüde ağırlık verebiliyorsunuz.

2 – Sol açık, arkaya destek verseneeee…

emre-caner

Oyunun 3 Boyutlu Maç Motoru’na, hareket yakalama teknolojisi ile kaydedilmiş 2.000’den fazla yeni animasyon; yeni ışıklandırma, geliştirilmiş oyuncu modelleri ve top fiziği sayesinde daha fazla derinlik ve gerçekçilik kazandırıldı. Ayrıca FM 2015’e iyileştirilmiş yapay zekâ ile oyunculara özel seslenişler ve taç çizgisi takım konuşmaları gibi yenilikler eklendi.

3 – Bu oyuncuda iş var, A takımına alalım…

3atakim

Yeni Gözlemcilik Merkezi oyuncu alımının tüm öğelerini kapsıyor. Ayrıca, bir A takım oyuncusu, genç oyuncu veya başka bir oyuncunun yerine geçecek bir oyuncu aradığınızda, belirli seviyelerdeki oyuncuları arayan gözlem görevleri oluşturabiliyorsunuz.

4 – Hoca bana taktı, ilk 11’e bir türlü almıyor…

4brumaa

FM 2015’teki oyuncuların kişilikleri ve karakterleri, oyuncuların herkesten fazla söz sahibi olduğu güncel futbol dünyasını yansıtmaya odaklanmış. Bu özellikle oyuncular basına çok daha cesur demeçler veriyor ve mutsuz olduklarında ültimatom vermekten çekinmiyor.

5 – Artık önümüzdeki maçlara bakacağız…

5mac

Oyun, daha geniş bir yelpazede hikâyeler geliştirip medya aracılığıyla rekabet yaratan tabloid ve ciddi basın mensuplarıyla daha zengin bir gazeteci çeşitliliği sunuyor. FM 2015’te ayrıca, maç öncesi ve sonrasında yapılan yeni tünel röportajları da bulunuyor.

6 – Üçkağıt yapma, doğru düzgün oyna….

6oyna

Menajere, klasik mod güncellemesi sayesinde ülke, lig ve oyuncu seçiminde daha fazla özgürlük tanınıyor. Bu şekilde ön sezonu (birinci sezonda) atlayabilir, oyuncu antrenmanına el atabilir ve yönetim kurulundan daha fazla talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca “Şüpheli lazanya,” (çeviri hatası diyelim, aslında kastedilen üçkağıtçı/numaracı futbolcu) “Oyuncunun cezasını kaldır” ve “Ömür boyu oyuncu” gibi yeni açılabilir öğeler mevcut.

7 – Türkçe arayüz ama İngilizce spiker…

7spiker

FM 2015’teki sol tarafta konumlandırılmış olan navigasyon çubuğuna sahip kullanıcı arayüzünün yeni görünümü ve hissi, menajerliği daha kolay ve içgüdüsel hale getiriyor. Oyunun 15 dilde desteklenen bu arayüzünde Türkçe dil desteği de unutulmamış. Ama seslendirmeler hala sadece İngilizce.

8 – Ve çok daha fazlası…

8neler

Dünyanın dört bir yanındaki 50’yi aşkın ülkede neredeyse tüm kulüplerin başına geçebilmenizi sağlayan FM 2015’te, Twitch TV desteği, Menajer Zaman Tünelleri, Finans ve Antrenman iyileştirmeleri gibi yeni özellikler de mevcut.


Başlama düdüğü çalmadan, FM 2015’in tüm özelliklerini içeren videosunu aşağıda bulabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın