Galatasaray’ın rakiplerini yeni sponsoru Perform analiz edecek

Galatasaray Spor Kulübü, dünyanın en büyük dijital spor medya ve içerik sağlayıcısı Perform ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Spor istatistik ve analiz platformu Opta verilerinin hem takım hem de taraftar bazında kullanımını da içeren 3.5 yıllık anlaşma, Türkiye’de alanında bir ilk olma özelliğini taşıyor. Anlaşmayla ayrıca Galatasaray, Bayern Münih’in ardından futbol sitesi Goal ile işbirliği yapan dünyadaki ikinci kulüp oldu.

Scout ekibine anlık veri sunacak

Sponsorluk anlaşmasının imzalandığı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı’nda düzenlenen toplantıda konuşan Galatasaray Spor Kulübü Genel Sekreteri ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih İşbecer, Perform ile imzaladıkları anlaşmanın Galatasaray’a sağlayacağı katkıları şöyle özetledi: Perform-futbol“Öncelikle scouting ekibimizin sonsuz bir bilgi havuzuna erişimini sağlayacak. En sağlıklı maç ve teknik analiz raporlarını en hızlı şekilde almalarına, detaylı araştırma yapabilmelerine imkân verecek. Taraftarımız bu anlaşmayla beraber kulübümüzün resmi Twitter, Facebook ve benzeri sosyal medya hesaplarından, Galatasaray Dergisi’nden daha kapsamlı bir içerik alacak. GSTV’nin yayınları çeşitlenecek, belli başlı Avrupa liglerinin maç özetleri, farklı sporlara ait haber ve görüntüler ekrana taşınacak. Bu anlaşmanın bir diğer ayağı da, Perform’a bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren dünyanın en büyük futbol sitesi Goal.com aracılığıyla, Galatasaray’a ait haber, görüntü ve güncel bilgilerin 18 farklı dilde tüm dünyaya yayılacak olması.”

Bayern Münih’ten sonra ikinci kulüp

perform-opta

Türkiye’de ilk kez bir spor kulübü, dijital medya ve içerik alanlarında bir sponsorla çalışma kararı aldığına dikkat çeken  Perform Türkiye ve Doğu Avrupa Genel Müdürü Emre Uğurlu ise anlaşmanın içeriğine ilişkin şu bilgileri verdi:

“Galatasaray ve taraftarları, Perform çatısı altında faaliyet gösteren spor istatistiği platformu markalarından Opta’nın tüm ürünlerinden yararlanabilecek. Opta’nın bugün SkySports, BBC Sport, ESPN ve Eurosport gibi yayın kuruluşlarının yanı sıra Barcelona, Real Madrid, Arsenal, Chelsea ve Manchester City gibi kulüplerle işbirliği bulunuyor.  Galatasaray, Opta ile hem kendi oyuncularının hem de dünyanın önde gelen liglerinde forma giyen oyuncuların performanslarını, daha maçlar oynanırken, canlı olarak takip edebilecek. Kulüp, Opta’nın verilerini kullanarak kendisinin ve rakiplerinin analizini yapabileceği gibi, transfer ve scouting çalışmalarında da bu verilerden yararlanabilecek. Opta verilerine, kulübün resmi sitesi ve gelecek ay piyasaya çıkacak mobil uygulamasının yanı sıra, Türk Telekom Arena, GSTV, Galatasaray Dergisi ve sosyal medya kanallarından ulaşılabilecek.”

Türkiye’ye 2012’de Mackolik.com ile girdi

goalAnlaşmayla birlikte Galatasaray’ın Bayern Münih’in ardından, Goal ile işbirliği yapan dünyadaki ikinci kulüp olduğuna da değinen Uğurlu, kulübe özel olarak üretilecek dijital içeriklerin, 18 dilde 37 yerel edisyonla yayın yapan Goal’ün futbol haber ağı üzerinden tüm dünyadaki futbolseverlere ulaşacağını söyledi.

Merkezi İngiltere’de bulunan Perform’un Türkiye dahil 32 ülkede ofisleri bulunuyor. Türkiye pazarına 2012 yılının ikinci yarısında gerçekleştirdiği Mackolik satın alımı ile giriş yapan şirket, bugün itibariyle Mackolik.com, Sahadan.com, Goal Türkiye web siteleri ve mobil uygulamalarının yanı sıra dünyaca ünlü spor istatistik ve analiz platformu Opta’nın da Türkiye içeriğini yönetiyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın