Galatasaray e-Spor takımı kuruldu

Galatasaray Spor Kulübü, kurduğu Galatasaray Esports ile elektronik oyun sporları (e-Spor) arenasına giriş yaptı. Galatasaray e-Spor takımı, League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde mücadele edecek.

E-Spor alanında ilk olarak Beşiktaş ve geçen ay Fenerbahçe’nin e-Spor takımını hayata geçirmesinin ardından Galatasaray’ın da e-Spor’a giriş yapmasıyla yeşil sahalarda ezeli rekabet de dijital oyunlara taşınmış oldu.

Galatasaray, League of Legends (LoL) takımıyla E-spor (Elektronik Oyun Sporları) arenasına girdi. Kurulduğu ilk günden bu yana başarılı bir performans sergileyen Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylanarak, takımın Galatasaray adıyla League of Legends (LoL) Şampiyonluk Ligi’nde yer alması resmiyet kazandı.

e-Derbi için ekran başına!

1477719341_lol_worlds_semifinal_madison_square_garden_1

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu, Galatasaray’ın e-spora giriş yapmasını Twitter üzerinden yaptığı şu paylaşım ile duyurdu:

GS: Kulübe en ufak mali yük getirmedi

LoL’un 2017 Sezonu Şampiyonluk Ligi’nde kendi adı ve armasıyla mücadele edecek olan Galatasaray’ın konuyla ilgili resmi açıklaması şöyle:

“Galatasaray olarak hızla büyüyen ve gelişen dijital dünyanın sporla buluştuğu E-spor’a büyük önem veriyoruz. Hedefimiz, sarı kırmızı renklerin yarıştığı diğer tüm alanlarda olduğu gibi en üst seviyede mücadele ederek zirvede yer almaktır. Şu iyi bilinmelidir ki Galatasaray, köklü geçmişinde pek çok alanda örneği olduğu gibi E-spor’un Türkiye’deki gelişiminde de etkin bir rol üstlenecektir.

Ülkemizin en büyük ve en genç taraftarına sahip olmanın verdiği dinamizm ve güçlü sponsorlarıyla bu kulvarda da farkını kısa zamanda ortaya koyacaktır. Galatasaray Esports takımının camiamıza hayırlı olmasını diliyor, kısa zamanda ve kulübe en ufak mali yük getirmeden hayata geçirilen bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın