Türkiye için Samsung Galaxy Note 7 Değişim Programı başlıyor

Samsung Electronics, Galaxy Note 7 kullanıcılarının mevcut cihazlarını yeni seri ile değiştirebilecekleri Galaxy Note 7 Değişim Programı’nı başlatma kararı aldı. Samsung Türkiye’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, Galaxy Note 7 değişim programının yanı sıra kullanıcı güvenliğini garanti edecek yeni önlemler de duyuruldu.

İlk seri Galaxy Note 7’lerin pilinde çıkan bir sorun nedeniyle, 2 Eylül tarihinden itibaren Galaxy Note 7’lerin satış ve dağıtımı durdurulmuş ve ardından Değişim Programı başlatılacağının bilgisi kullanıcılar ile paylaşılmıştı.

Yeni seri Galaxy Note 7, Ekim’de geliyor

1471950268_tansu_yegen_note7

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen

Konu ile açıklama yapan Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, şunları söyledi: “Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için en önemli önceliktir. Bu nedenle tüm kullanıcılarımızın hemen Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılmalarını talep ediyoruz. Yeni seri cihazlar ile kullanıcılarımız en yüksek kalitede akıllı telefon deneyiminden faydalanacaklar.”

Kullanıcılara anlayışları ve sabırları için teşekkür eden Tansu Yeğen, Ekim ayı ortasından itibaren, yeni seri Galaxy Note 7’lerin raflardaki yerini alacağını söyledi.

Yeni seri Galaxy Note 7’lerde aynı pil sorununun yaşanmayacağı konusunda güvence veren Samsung’un açıklamasında, tüm Galaxy Note 7 kullanıcılarına 444 77 11 nolu Samsung Çağrı Merkezi’ni arayarak Değişim Programına katılmaları çağrısı yapıldı.

galaxy-note-7-yesil-pil

Samsung, başlatılan Değişim Programı’nı ek olarak Galaxy Note 7 ile ilgili aldığı yeni önlemleri de duyurdu. Samsung’un duyurduğu kullanıcı güvenliğine yönelik yeni önlemler şunlar:

  • Pil şarj sınırlandırmasıyla ilgili yazılımın güncellemesi: Samsung, 25 Eylül itibariyle Türkiye’deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletecek. Bu yazılım, pil dolum limitini yüzde 60’la sınırlandıracak. Samsung, cihazın tam kapasite şarj olmasını aktif olarak sınırlandırarak, vakâların meydana gelme riskini azaltmayı amaçlıyor. Buna ek olarak bu yazılım ile, kullanıcılar cihazı her kapatıp açtığında kendilerini Değişim Programı’na katılmaya davet eden bir uyarı mesajı ile karşılaşacaklar.
  • Galaxy Note 7 IMEI ve/veya seri numarası kontrolü: Galaxy Note 7 kullanıcıları, cihazlarının güvenli olup olmadığını önümüzdeki günlerde hazır olacak samsung.com/tr/note7duyuru/ adresine IMEI numarasını girerek kontrol edebilirler.galaxy-note-7-siyah-kare
  • Yeni seri Galaxy Note 7’lerin kutusunda yer alan ve IMEI numarası bulunan etiketin üzerinde, cihazın yeni seriye ait olduğunu işaret eden bir siyah kare yer alacak.
  • Yeni seri Galaxy Note 7’nin pil sorunundan etkilenmediğini göstermek amacıyla eski seriye kıyasla yapılan bir diğer değişiklik ile cihaz bildirim çubuğundaki pil simgesi de ‘yeşil’ renk ile renklendirildi.

Samsung’un Türkiye’deki Galaxy Note 7 kullanıcıları için yaptığı Değişim Programı duyurusu ve ek güvenlik önlemleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere buradan erişebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: Galaxy Note 7 Alanlar Ne Yapmalı? [Değişim ve İade Seçenekleri] – Bilgitivi

Bir Cevap Yazın