Samsung, Galaxy Note 7 alanlara Türkiye’de 2 seçenek sundu

Samsung Türkiye, satışları ikinci kez durdurulan Galaxy Note 7 için uygulanacak yeni değişim programını duyurdu. 18 Ekim’den itibaren geçerli olmak üzere güncellenen son Galaxy Note 7 Değişim Programı’na göre  Galaxy Note 7 sahiplerine 2 seçenek sunulacak: Galaxy S7 edge + 600 TL geri ödeme veya 3600 TL para iadesi. 

Eski ve yeni tüm seri Galaxy Note 7 cihazlarını kapsayacak şekilde yeniden düzenlenen program 18 Ekim – 11 Kasım 2016 arasında geçerli olacak.

1471950268_tansu_yegen_note7Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) bilgisi dâhilinde hazırlanan yeni değişim programıyla ilgili tüm detaylar Samsung Electronics Türkiye’nin resmi web sitesinden duyuruldu.  Samsung, eski ve yeni seri ayrımı olmaksızın tüm Galaxy Note 7 sahiplerinden cihazlarını kapatmalarını ve yenilenen Değişim Programı’na katılmalarını istedi.

Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, güncellenen değişim programıyla ilgili şunları söyledi:

“Samsung olarak, müşterilerimizin memnuniyeti ve güvenliği bizim için öncelik taşımaktadır. Bu nedenle alınan küresel karar doğrultusunda, Galaxy Note 7 satışları durduruldu. Hiçbir kullanıcımızı mağdur etmeyecek kapsamlı bir değişim programı başlatıyoruz. Kullanıcılarımızın bu süreçte göstermiş olduğu sabır ve anlayış için teşekkür ederiz.” 

BTK kaydı olan tüm Galaxy Note 7’lere açık

BTK kaydı olan bütün Galaxy Note 7 kullanıcılarının, 18 Ekim tarihinden itibaren başlayacak olan Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılmaya davet eden Samsung’un açıklamasında, “Kullanıcılarımızın öncelikle ülke çapında 250’ye yakın noktada bulunan Samsung Servis Merkez’lerinden birine başvurmaları gerekmektedir” denildi.

Program kapsamında Galaxy Note 7 kullanıcılarına tercihleri doğrultusunda aşağıdaki iki seçenek sunulacak;

  • Galaxy S7 edge’i (32 GB hafıza) tercih eden müşterilere, 600 TL geri ödeme yapılacak ve telefonlarını herhangi bir Samsung Yetkili Bayi’nden alabilecekler.
  • Para iadesini tercih eden müşterilere, 3600 TL ücret iade edilecek.

Galaxy Note 7 aksesuarlarına ait bedeller de müşterilere iade edilecek.

Kontratlı alanlar ne olacak?

Galaxy Note7’yi operatör üzerinden sözleşme ile almış kullanıcılar ise Galaxy S7 edge (32 GB hafıza) değişiminden yararlanabilecek veya hiçbir ek maliyet yansıtılmadan sözleşmesini iptal edebilecek.

Ayrıca kullanıcılar, Galaxy Note 7 kampanyası dahilinde verilen Samsung Gear VR’ı kullanmaya devam edebilecekler. Daha önceden Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılıp telefonunu Samsung Servis Merkezi’ne bırakan kullanıcılar, bu servis merkezine gidip belirtilen seçeneklerden yararlanabilecekler.

Samsung Türkiye’den yapılan detaylı açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın