Eskisi yenisi fark etmez Galaxy Note 7’leri hemen kapatın!

Samsung, küresel düzeyde tüm iş ortaklarından yeni seri Galaxy Note 7 satışlarını ve değişim işlemlerini tamamen durdurmalarını istedi. Şirket, geçen hafta başlattığı Galaxy Note 7 Değişim Programı ile sunulan yeni seri cihazlarda da aynı batarya sorununun gözlenmesi üzerine Galaxy Note 7 satışları ve yeni seri ile değişim işlemlerini durdurma kararı almak zorunda kaldı.

Samsung’tan yapılan resmi açıklamada, yaşanan son durum ile ilgili tüketici güvenliği kuruluşlarıyla birlikte yeni bir detaylı inceleme işleminin başlatıldığı belirtildi. Açıklamada bu yeni inceleme işlemi sona erene kadar tüm Galaxy Note 7 satışlarının durdurulduğu kaydedildi. Şirketin bu kararı hem yeni seri Galaxy Note 7’leri alanlar hem de eski cihazını yeni seri ile değiştiren kullanıcıları kapsıyor.

Tek seçenek kaldı: O da iade!

“En önemli önceliğimiz tüketicilerin güvenliği” denilen açıklamada Samsung, dünya çapındaki tüm operatörlere ve perakende satış noktalarına, “Galaxy Note 7 satışlarını ve değişimlerini durdurun” mesajını iletti.

yeni-galaxy-note-7Samsung tüketicilere ise şu uyarıyı yaptı: “Eski veya yeni seri Galaxy Note 7 cihazınızı kapatın, telefonunuzu kullanmayı bırakın ve sunduğumuz mevcut çözüm önerilerinden faydalanın.”

Galaxy Note 7’nin kaderini ise yapılacak yeni inceleme sonucunda alınacak karar belirleyecek. Ancak tüketicilere yapılan bu son uyarı kapsamında, Galaxy Note 7 değişim olanağı (en azından şimdilik) yine ortadan kalktı.

Bu yüzden, “Galaxy Note 7 alanlar ne yapmalı? yazımızda da paylaştığımız tüketicilere sunulan seçeneklerden sadece biri kalıyor ki; o da Galaxy Note 7’yi iade etmek! 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın