Game of Thrones 5. sezon 1. bölümünü ‘torrent’ vurdu

Son dönemlerin en popüler dizilerinden biri olan Game of Thrones’un 5. sezon 1. bölümüne sayılı saatler kalmışken, dizinin yeni bölümü televizyonda yayınlanmadan torrent sitelerinde paylaşıldı. Torrent sitelerindeki linklerle, Game of Thrones 5. sezon 1. bölümü, 3 saatte neredeyse rekor kırarak 100 bin kez indirildi. İnternet korsanlarının bu saldırısından sonra dizinin yapımcısı HBO’dan ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Game of Thrones, şu anda torrent sitelerinde yer alsa bile bu diziyi indiren meraklıların paylaştığı bilgilere göre çözünürlük 480p’den daha kaliteli değil. Bu yüzden de ABD’de bugün, Türkiye’de ise yarın yayınlanacak Game of Thrones’un 5. sezon 1. bölümünü beklemekte fayda var. Bir de bölümlerde herhangi bir çeviri bulunmadığının da altını çizelim.

Hazır laf Game of Thrones’tan açılmışken birkaç bilgi daha paylaşmak istiyoruz. Game of Thrones, geçtiğimiz yılların en çok korsan olarak izlenen dizilerinin başında geliyor. Bugün yaşanan korsan vurgunundan da görülebileceği üzere Game of Thrones 2015 yılında da en çok korsan olarak indirilen dizilerin başında yer alacak.

Öte yandan korsan, sinema sektörünü de ciddi bir şekilde etkiliyor. 2014 yılında en çok indirilen korsan filmlerin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Güncelleme: Paylaşılan bilgilere göre Game Of Thrones 5. sezonunun ilk 4 bölümü sızdırılmış. Sızdırmanın faturası HBO’ya oldukça pahalı patlamış görünüyor.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Dizinin sadece 1. bölümü değil, 4 bölümü birden düştü ve 424mblık versiyonunda çözünürlük 360p (yazıda 480p denilmiş, varsa linkini alayım:) ). ayrıca 23fps diyor fakat enchant edilmiş, aslında 12 fps.

    Yani eğer düşük kalite izlemem diyen varsa hiç indirmekle bile uğraşmasın.

Bir Cevap Yazın