Geçen haftanın en önemli 11 haberi [Haftanın Özeti]

Teknoloji dünyasında “Haftanın Özeti” ile karşınızdayız. Türkiye ve dünyadan geçen haftanın önemli gelişmelerini derlediğimiz haftanın özetinde bu haftanın öne çıkanları arasında; TeknoSA ve Turkcell’in 2016 yılı sonuçları,  BTK’dan Avea’ya ‘çekmiyor’uyarısı, Rekabet’ten TTNET’e soruşturma, Gittigidiyor Teknolojinin Yıldızları ve 2016 yılı küresel akıllı telefon pazarı satışları var.

TeknoSA ve Turkcell‘in 2016 yılı finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladığı geçen hafta Türk Telekom ise Avea ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan (BTK), TTNET ile de Rekabet Kurumu‘ndan gelen olumsuz haberlerle karşı karşıya kaldı.

Girişim ve yatırım analiz platformu Startups.watch, Türkiye’deki start-up‘lara 2016 yılında yapılan yatırımların ayrıntılı istatistiklerini yayınlarken, e-ticaret platformu GittiGidiyor‘un gerçekleştirdiği “Teknolojinin Yıldızları” anketi ile 2016 yılının ürünleri belli oldu.

2016 yılında Türkiye’de Türkçe olarak hizmet vermeye başlayan Netflix‘in “Kaçamak” araştırmasıyla Türkiye’deki çiftlerin dizi izleme alışkanlıklarını ortaya koyduğu geçen hafta, Amazon görüntülü konferansta Skype‘a rakip olan Amazon Chime servisini tanıttı.

Pazar araştırma kuruluşu Gartner‘ın açıkladığı küresel akıllı telefon  pazarı satış verileri 2016 yılında Samsung‘un liderliği Apple‘a kaptırdığını gösterirken, veriler Android ve iOS‘un da toplam pazarın yüzde 99.6’sına ulaştığını gözler önüne serdi.

Geçen hafta, Samsung’un Galaxy A serisinin 2017 modellerinden Galaxy A7 ise Bilgitivi ile TeknoYO! TV için kamera karşısına geçti.

Geçen haftanın teknoloji özetinde öne çıkan başlıklar şöyle:

1- Samsung Galaxy A7 (2017) inceleme videosu [TeknoYO! TV]

 

2- Mağaza sayısını azaltan TeknoSA 2016 yılının sonunda kâra geçti!

 

3- Akıllı telefonunuzu satmadan önce neler yapmalısınız?

4- Rekabet Kurumu TTNET hakkında soruşturma açtı

5- Türkler Netflix’i eşinden gizli izliyor!

 

6- 2016 yılı Türkiye start-up yatırım istatistikleri açıklandı

7- BTK’dan Türk Telekom’a ‘Avea çekmiyor’ uyarısı

8- Amazon Chime ile görüntülü konferansta Skype’a rakip oldu

 

9- Turkcell 2016 sonuçları açıklandı: Gelirde rekor, kârda düşüş

 

10- Apple Samsung’u geçti, Windows ve BlackBerry’ye binde 4 kaldı!

 

11- Teknolojide 2016 yılının yıldız ürünleri belli oldu


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın