Geçen haftanın en önemli 11 haberi [Haftanın Özeti]

Teknoloji dünyasında “Haftanın Özeti” ile karşınızdayız. Haftanın öne çıkan teknoloji haberleri arasında, Google doğrulama etiketi, Twitter Lite, Morhipo’nun satışı, Paramanya oyunu, Uber Kayıp Eşya Endeksi, Amazon Cash, Samsung DeX ve haftanın son gününe damgasını vuran ‘Vestel Toshiba’ya talip oldu’ haberleri var.

Vestel Toshiba’ın TV birimine talip: Vestel, Japon teknoloji şirketi Toshiba‘nın televizyon birimini satın almak için talip oldu. İlgilenenler arasında Çin’den Hisense de var.

Google‘dan yalan haberler için doğrulama etiketi: Google arama ve haber sonuçlarına bilgi doğrulama özelliği eklendi. Bilgi doğrulama etiketleini Türkiye’de Doğruluk Payı sunacak.

Twitter Lite kullanıma sunuldu: Twitter, daha az veri tüketen ve yavaş bağlantılarda hızlı yükleme yapabilen yeni web uygulaması Twitter Lite’i duyurdu. Uygulama Twitter’a göre yüzde 30 daha hızlı.

Morhipo satılıyor: Boyner Holding’in 2011’de kurduğu e-ticaret girişimi Morhipo‘nun yüzde 40 ile 60’ı arasındaki hisselerini satmak için yatırım danışmanlık şirketi Ünlü&Co‘ya yetki verdi.

Uber Kayıp Eşya Endeksi: Araç çağırma uygulaması Uber, yolcuların araçlarda unuttuğu eşyalardan derlediği verilerle Uber Kayıp Eşya Endeksi oluşturdu. Endekse göre Uber araçlarında kurşun geçirmez yelek bile unutuldu.

Olev ve iyzico‘ya yeni yatırım: Yerli ödeme kuruluşu iyzico, Amadeus Capital Partners’tan 2 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.  Yerli araç çağırma uygulaması Olev de  İstanbul Startup Angels’dan 1 milyon TL’lik yatırım aldı.

Samsung DeX Türkiye’de: Samsung’un akıllı telefonları masaüstü bilgisayara dönüştüren aksesuarı Samsung DeX, Türkiye’de satışa çıkıyor. Cihaz, Galaxy S8 ve Galaxy S8+ ile uyumlu.

Geçen haftanın teknoloji özetinde öne çıkan başlıklar şöyle:

1- Vestel, Toshiba’nın TV bölümüne talip oldu

 

2- Google yalan haberleri doğrulama etiketi

 

3- Kartsız online alışveriş için Amazon Cash

 

4- Twitter Lite kullanıma sunuldu

 

5- Boyner, Morhipo’yu satıyor

 

6- Olev 1 milyon TL yatırım aldı

 

7- iyzico’ya 2 milyon dolarlık yeni yatırım

 

8- Yolcular Uber’de neler unutuyor?

 

9- Emoji öldü, yaşasın Memoji!

 

10- Samsung DeX ile telefonları PC’ye dönüştürüyor

11- Paramanya 6 milyon kullanıcıya ulaştı


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın