Geçen haftanın en önemli 11 haberi [Haftanın Özeti]

Teknolojide “Haftanın Özeti” ile karşınızdayız. Türkiye ve dünyadan geçen haftanın önemli gelişmelerini derlediğimiz haftanın özetinde, Samsung Galaxy Note 7 satışlarını tekrar durdurdu, Fenerbahçe e-spor takımı kurdu, Türkiye’de iPhone 7 satışta, … haberleri var.

Samsung‘un ikinci kez satış ve değişim işlemlerini durdurduğu Galaxy Note 7 için kullanıcılara “Hemen kapatın!” uyarısı yaptığı geçen hafta, şirket yeni değişim programını da devreye aldı. Buna göre Samsung, Türkiye’deki Galaxy Note 7 sahiplerine, iki seçenek sundu: : Galaxy S7 edge + 600 TL geri ödeme veya 3600 TL para iadesi!

Samsung’un Galaxy Note 7 kabusu ile uğraştığı geçen hafta, hisseleri rekor kıran Apple‘ın piyasa değeri bu yılın en yüksek seviyesine çıktı. Online müzik alanında Apple Music ve Spotify rekabetine Amazon da yeni ürünü Amazon Music Unlimited ile dahil oldu.

Türkiye’de ‘drone‘ ehliyetinin nasıl ve nereden alındığını işlediğimiz geçen hafta, “1907 Fenerbahçe” adıyla Fenerbahçe e-spor takımı kuruldu. Sosyal paylaşım uygulaması Snapchat, halka arzına aracılık etmek için dünyanın dev yatırım bankalarıyla anlaşırken, Twitter‘ın canlı yayın uygulaması Periscope, özellikle medya kuruluşları için yüksek kalitede canlı yayın servisi Periscope Producer‘ı duyurdu.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın resmen satışa çıktığı Türkiye’de, açıklanan peşin fiyatlarla birlikte, satılan her iPhone 7 için ödenen tutarın, 1000 TL’sinin vergiye gittiğini de hatırladık!

2014’ten bu yana Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu, Asya, Pasifik (AMAP) Bölge CEO’luğu ve Eylül 2016’dan itibaren de Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Serpil Timuray‘a Vodafone’da ek olarak 2 yeni pozisyon daha verildi.

Geçen haftanın teknoloji özetinde öne çıkan başlıklar şöyle:

1- Eskisi yenisi fark etmez Galaxy Note 7’leri hemen kapatın!

 

2- Galaxy Note 7 patladı, Apple’ın değeri zirveye çıktı

apple_piyasa_degeri_logo

3- Apple Music ve Spotify’a yeni rakip: Amazon Music Unlimited

amazon-music-unlimited

 

4- Türkiye’de ‘Drone’ ehliyeti nereden, nasıl alınır?

drone-ehliyeti

 

5- Dev bankalar Snapchat’i halka açmak için sıraya girdi

snapchat-borsa-aciliyor

 

6- iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Türkiye’de satışa çıktı

iphone-7-turkiyede

 

7- iPhone 7 alan devlete 1000 TL vergi ödeyecek!

iphone-6-satis

 

8 –Fenerbahçe e-spor takımı kuruldu: 1907 Fenerbahçe

1907-fenerbahce-e-spor-takimi-kuruldu

 

9- Periscope Producer yüksek kalitede canlı yayın yapacak

periscope-producer

 

10- Samsung, Galaxy Note 7 alanlara Türkiye’de 2 seçenek sundu

galaxy-note-7-degisim-secenekleri

 

11- Serpil Timuray’a Vodafone’da yeni görev

vodafone_grubu_amap_bolge_ceosu_ve_vodafone_turkiye_yonetim_kurulu_baskani_serpil_timuray


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın