Araç çağırma uygulaması GelGit Çeşme’den yola çıktı

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte tatil yörelerine odaklanan araç çağırma uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Yerli ulaşım mobil uygulaması GelGit, Çeşme’de kullanıcılarla buluştu. Mobil cihaz üzerinden tek tuşla araç çağırma imkanı sunan GelGit uygulaması, 19 Haziran itibariyle İzmir Havalimanı-Çeşme ile Çeşme ve çevresinde hizmet vermeye başladı.

Araç çağırma ve rezervasyonun yanısıra Çeşme ve çevresindeki otel, restoran ve eğlence mekanlarında özel indirim ve fırsatlar da sunan uygulama, Apple Store ya da Google Play’den ücretsiz olarak indirilip, kısa bir kayıt işleminin ardından kullanılmaya başlanabiliyor.

Farklı bölgelere de yayılacak

Anlık araç çağırmak için uygulamayı açıp çağır tuşuna basmak yeterli oluyor. En yakın aracı kullanıcıya yönlendiren uygulama, yolculuk sonrası ulaşım bedelini kullanıcının kayıt işlemi sırasında tanımladığı kredi kartından çekiyor ve e-faturasını da e-posta adresine gönderiyor.  

GelGit CEO’su Austin Kim, uygulama ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve uygulamaya alınan GelGit’i bu yaz ilk kez İzmir Çeşme’de kullanıcılarla buluşturuyoruz. Uygun fiyatlı, güvenli, konforlu ve hızlı bir ulaşım deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz. Yüzde 100 Türk sermayeli bir şirketiz. Amacımız Çeşme’de başlayan organizasyonumuzu önümüzdeki dönem farklı bölgelerle genişletmek.”

GelGit’in Çeşme’de Uber, İstanbul’da ise Uber ve Careem gibi yabancı rakiplerinin yanısıra Olev ve YOLO gibi yerli rakiplerinin de bulunduğunu belirtelim.

Örnek GelGit ulaşım fiyatları (KDV dahil)

Izmir Havaalanı- Çeşme 220  TL

Boyalık-Alaçatı 33   TL

Çeşme Merkez-Alaçatı 44   TL

Dalyan-Alaçatı 60   TL

Çiftlikköy-Ilıca 67   TL


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın