Android One’ın Türkiye’deki ilk telefonu General Mobile 4G oldu

Google’ın ucuz Android’li telefon projesi Android One Türkiye’ye geldi. Google Türkiye’nin General Mobile işbirliğiyle geliştirdiği Android One’nın Türkiye tanıtımı yapıldı. Google Türkiye Müdürü Bülent Hiçsönmez’in yanısıra Google Android One Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta’nın katılımıyla tanıtılan platform ile duyurulan ilk Android One telefonu ise General Mobile 4G oldu.

699 TL’lik satış fiyatına sahip olan General Mobile 4G, 5 inç HD IPS ekran, 64-bit Qualcomm işlemci, 2 GB RAM, 13 megapiksel arka kamera ve 5 megapiksel ön kameraya sahip. 4G desteğine sahip olan bu telefon, Android Lollipop’un en son sürümü yüklü olarak gelecek.

Türkiye’de 15 Mayıs’ta satışa çıkacak olan, Android One platformunun resmi internet sitesinde de yayınlanan General Mobile 4G, peşin fiyatına 12 taksit ile Turkcell tarafından sunulacak.

Google+Android+One+Urun+Grubu+Baskan+Yardimcisi+Caesar+Sengupta-01

Dünyada satışa sunulan her 10 telefondan 8’inin Android işletim sistemine sahip olduğunu belirten Google Android One Ürün Grubu Başkan Yardımcısı Caesar Sengupta, “Günümüzde 3 milyar kişi internete erişiyor. Bu büyümenin itici gücü ise akıllı telefonlar. Akıllı telefonların pazar payı yüzde 40’ın üzerinde olduğu Türkiye, bu alanda büyük bir potansiyele sahip. 2017’de akıllı telefonların pazar payının yüzde 70 olması bekleniyor” dedi.

2 yıl güncelleme desteği ve uzun pil ömrü

Android One programı kapsamında önde gelen donanım ve telefon üreticileri ile işbirliği yapan Google, yüksek kalite, performans ve uygun fiyatlı akıllı telefon seçeneklerinin tüketicilere sunulmasına destek oluyor. Android One programı kapsamında üretilen telefonlar, kullanıcıya Android işletim sisteminin en güncel versiyonu ile, en yeni özellik, uygulama ve güncellemelerin rahatlıkla yüklenebileceği bir şekilde sunuluyor.

Android One programı kapsamında, Google onayıyla General Mobile tarafından tasarlanan ‘General Mobile 4G’ akıllı telefon da teknik detaylarının yanısıra şu yazılım özellikleriyle dikkat çekiyor:

Her zaman güncel: En son işletim sistemi sayesinde sürekli güncel kalır ve iki yıl süresince otomatik olarak güncelleme alır.

Android 5.1 Lollipop: Android’in en son sürümüyle çalışarak hızlı ve akıcı bir kullanıcı deneyimi için iki kata varan daha iyi bir performans sağlar.

Uzun pil ömrü: Telefonda kullanılan 2500 mAh çıkartılabilen pilde yerleşik olarak bulunan pil tasarrufu modu pil ömrünü 90 dakikaya kadar artırıyor.

Hızlı veri tasarrufu: Yalnızca iki kaydırma hareketiyle veri kullanımı kapatılıp açılabilir.

Akıllı bildirimler: Bildirimlerinizin yönetimi siz de! Önemli bildirimleri ne zaman alacağınıza siz karar verin.

Material Design: Android’in yeni tasarımı ekranın her köşesini kullanan renkli, sezgisel ve takılmadan akan grafikler sunar.

Hızlı başlatma: Uygulamaları hızla başlatmayı ve birbirleri arasında hızla geçiş yapabilmeyi garantilemek için Google’daki uzmanlar tarafından test edildi.

En iyi yerleşik Google özellikleri: Önceden yüklü Google Arama, YouTube, Gmail ve daha fazlası…

Dünyanın en büyük uygulama mağazası: Google Play Store’da yer alan 1.3 milyon uygulama arasından istediğinizi seçin ve yeni sürümleri çıkar çıkmaz güncelleyin.

Güvenlik: Lollipop, Android’in en güvenli sürümüdür.

Otomatik yedekleme: Bu telefondaki her şey (uygulamalarınız, ayarlarınız, çektiğiniz fotoğraflar…) Google’da otomatik olarak yedeklenir.

 

 


Yorumlar

yorum

3 comments

  1. berkay

    general mobile android one dokunmatikleri problemli dokunmatik geç algılıyor menü ekranında geçiş yaparken parmağımızı kaydırma esnasında direk sayfayı açıyor hızlı yazarken yada iki elle yazarken birçok tuşu algılamıyor arkadaşlar inanın bu tlf nu büyük bir hevesle aldım ama sokunmatiklsei bildiğiniz replika teledonların dokunmatiğiyle aynı kaç tenesine baktıysam aynı inanın bana samsungun en vasat tlfnu bile bundan bin kat daha iyi bu yazıyı yazarken bile kaç defa tuşları algılamadı kaç defa silip twkrar yaSdım paranızı çöpe atmayın deeim

  2. İsmail Y.

    Ben telefonu aldım 15 gün oldu ama telefon harika ne dokunmatiğinde ne de yazı yazma modunda bir problem yaşamadım pil ömrü ise harika çok kullanmama rağmen 2 günde ancak bitiyor. herkese tavsiye ederim fiyatı da çok uygun o kadar özelliğe bu cihaz bedava bence..

Bir Cevap Yazın