Getir ile Mastercard’tan Messenger için ödeme botu

Mastercard’ın dijital ödeme platformu Masterpass ile hızlı alışveriş uygulamarı Getir, Facebook Messenger üzerinden alışveriş ve ödeme imkanı sunan ‘chatbot’unu kullanıma sundu. Getir Masterpass işbirliğinde geliştirilen çözüm ile Facebook Messenger üzerinden Getir chatbot’unu kullanarak ürün seçilebiliyor, sipariş verilebiliyor ve kullanıcı bulunduğu sohbet ara yüzünden ayrılmadan ödeme yapabiliyor.

Facebook‘un Messenger uygulaması üzerinden yazışarak online alışveriş ve ödeme yapılabilen chatbot çözümü, kullanıcılara Masterpass ile ödeyerek Getir’in 600’den fazla gündelik ürününü 10 dakika içerisinde teslim alma olanağı sunuyor.

Getir Masterpass sohbet ekranından ödeme alıyor

Ocak 2017 itibariyle 1 milyon teslimata ulaşan Getir ile Masterpass tarafından geliştirilen bu yeni çözümün sloganı ise #chatdiyeode. Mastercard’ın dünyada ilk kez Türkiye’de kullanıma sunduğu bu çözümün alışverişe getirdiği en önemli yenilik ise ödeme onayı dâhil tüm bu işlemlerin sohbet sayfasından çıkmadan yapılabilmesi.

Bunun için yapılması gereken ise Messenger’ın arama sekmesine “Getir” yazmak, akıllı bir chatbot ile sohbet etmek ve son olarak Masterpass aracılığı ile ödeme gerçekleştirmek.

Dünya genelinde 34 ülkede kullanılan Masterpass, 340 binden fazla ödeme noktasında tüketicilere dijital ödeme platformu sunuyor. Kart bilgilerini Masterpass’e kaydeden kullanıcılar, Masterpass logosu taşıyan ödeme noktalarında bir kez daha kart bilgilerini girmeye gerek duymadan satın alımlarını tamamlayabiliyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın