Gittigidiyor’da 2016 yılının en çok aranan ürünleri

E-ticaret platformu GittiGidiyor en çok aranan ürünler 2016 listesini açıkladı. GittiGidiyor üzerinden 2016 yılında en çok aranan ilk 10 ürün listesinde 1. ve 4. sırada Apple’ın iPhone telefon modelleri yer aldı. LG’nin akıllı telefonları 2. sırada Samsung’un akıllı telefonları ise 10. sırada yer buldu.

Listenin 3. sırasında yer alan ürün “bisiklet” olurken, dikkat çeken bir diğer ürün ise 5. sıradaki “kol saati” oldu. Sıralamanın devamında 6. sırada TV üniteleri, 7. sırada tablet, 8. sırada PlayStation 4 (PS4), 9. sırada ise Zippo çakmak bulunuyor.

‘Teknoloji ağırlıkta ama sürprizler de var’

gittigidiyor-en-cok-aranan-urunler-2016

GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, 2016 yılında en çok aranan ürünler ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Her yaş grubundan tüketicinin teknoloji kullanımının artması, sıralamada kendisini akıllı telefon, tablet ve oyun konsolları ile gösteriyor. Diğer yandan moda kategorisi altındaki aksesuar ürünlerinin aranma sayılarında da ciddi bir artış gördük. Sıralamadan ortaya çıkan bir diğer önemli sonuç ise artık tüketicilerin fiziksel mağazalarda bulabilecekleri bisiklet ve TV ünitesi gibi bazı ürünleri online olarak satın almaya başlamaları. Bisiklet kelimesinin üçüncü sırada olması bu değişimin en önemli kanıtı.” 

Verilen bilgiye göre 2001’de kurulan ve 2011’de dünya e-ticaret devi eBay bünyesine geçen Gittigidiyor’un aylık ortalama 60 milyon ziyaretçisi ve 16 milyonun üzerinde kayıtlı üyesi bulunuyor.

50’den fazla kategoride 10 milyondan fazla ürün çeşidi sunan GittiGidiyor’da yaklaşık her 2 saniyede 1 ürün satılıyor. Gittigidiyor’un mobil uygulamalarının toplam indirilme sayısı ise 3.9 milyonu aşmış durumda.


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. Pingback: Gittigidiyor’da 2016 Yılının En Çok Aranan Ürünleri - Bilgitivi

Bir Cevap Yazın