Gmail’de gönderilen e-postaları geri alma özelliği resmen geldi

Google’ın e-posta gönderme servisi Gmail’de gönderilen e-postaları geri alma özelliği geri geldi. Şirketin blogunda yapılan açıklamayla duyurulan özellik şu anda tüm Gmail kullanıcılarına sunulmuş durumda. İşin aslına bakacak olursak, Gmail’deki bu özellik yaklaşık 6 yıl önce teste sürümüyle sunulmuştu. O günde beri test sürümünde bulunan bu özellik sonunda resmen kullanıcılara sunuldu. 

gmail-eposta-geri-alma

Nasıl kullanılıyor?

Peki Gmail’de gönderilen e-postaları geri alma özelliği nasıl kullanılıyor? Gmail hesabınıza girdikten sonra ekranın sağ üst köşesinde yer alan ‘dişli’ simgeli ayarlar düğmesine basın. Burada karşınıza Gmail hesabınızın Ayarlar bölümü gelecek. Burada ‘Genel’ ayarlar bölümündeki ‘Göndermeyi geri al’ seçeneğine gelin. Bu satırda ‘Göndermeyi Geri Almayı Etkinleştir’ seçeneğini tik atarak aktif hale getirin. Buradaki saniye ayarını yaparak gönderdiğiniz e-postalardan vazgeçme sürenizi ayarlayabilirsiniz.

E-posta gönderdikten sonra ekranın tam ortasında geri sayım başlayacak. Bu süre içerinden e-posta göndermekten vazgeçebilirsiniz. Bunun için ise ‘vazgeç’ tuşunu kullanabilirsiniz.

Bu özellik kullanıcıların Gmail’de son derece aradıkları bir özellikti. Tüm TeknoYO! ekibi olarak ne olur olmaz diye gönderilen e-postaları geri alma özelliğini aktif hale getirdik. 😉


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın