Gmail artık para ‘attach’leyip gönderiyor

Google’ın e-posta servisi Gmail üzerinden para gönderip alma dönemi resmen başladı. Gmail para gönder özelliği web’in ardından Android uygulamasında devreye alındı. Yeni özellik ile kullanıcılar mobil cihazlarından e-posta ile para gönderebiliyor.  Öncelikli olarak ABD’de kullanıma açılan servisle, e-postaya dosya ekler (attachment) gibi para eklenebiliyor.

Google‘ın resmi blogundan yaptığı duyuruya göre Gmail ile para gönderebilmek için öncelikli olarak Google’ın mobil cüzdan altyapısı olan Google Wallet’a kullanıcının banka veya kredi kartını tanımlaması gerekiyor. Para transferi de bu hesap üzerinden yapılıyor. Yeni servis ile Gmail kullanıcıları diğer Gmail kullanıcılarından para talebinde de bulunabiliyor.

‘Attach’ ile para gönder, para al

İşlem ücreti alınmayan Gmail ile para göndermede, kullanıcı dosya ekle butonuna tıklayıp, çıkan erkanda göndermek veya almak istedikleri tutarı giriyor. Ardından e-posta ile transfer işlemi gerçekleştiriliyor.

ABD’deki  Gmail kullanıcıları, gelen ve giden tutarlar ile transfer geçmişi işlemlerini  Google Wallet hesabı üzerinden takip edilebiliyor. Google’ın açıklamasına göre Gmail ile para transferi için şu adımların izlenmesi gerekiyor:

  1. Gmail hesabınıza girin.
  2. ‘E-posta yaz’ butonuna tıklayın.
  3. Para göndermek istediğiniz kişinin e-posta adresini girin.
  4. İsteğe bağlı olarak e-postanıza konu ve metin yazın.
  5. $ ikonuna tıklayın.
  6. Göndermek istediğiniz tutarı yazıp, ödeme yönteminizi seçin.
  7. Mesaj ve tutarı kontrol edin.
  8. “Attach” tuşuna basın.
  9. Mesajınızı bir kez daha gözden geçirin ve “Gönder” tuşuna tıklayın.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın