Gmail, Yahoo, Hotmail ve Outlook’u ‘Gmailify’ ile birleştirdi

Google’ın e-posta servisi Gmail’e, Yahoo, Hotmail ve Outlook uzantılı e-posta hesaplarına da destek verdiği Gmailify güncellemesi geldi. Gmail’in resmi blogu üzerinden geçtiğimiz günlerde duyurduğu Gmailify özelliği bugün gelen güncellemeyle öncelikli olarak Gmail’in Android kullanıcılarına sunuldu.

Bu ayın başında aylık aktif kullanıcı sayısının 1 milyarı geçtiğini duyuran Gmail’e gelen bu yeni özellikle Gmailify özelliğinden yararlanan kullanıcılar, gelen kutusu organizasyonları, spam koruma ve Google Asistan kartları gibi özelliklerden Google müşterisi olmadan da yararlanabilecek.

Diğer e-postalara Gmail spam koruması

Microsoft Outlook veya Yahoo! Mail gibi e-posta sağlayıcılarından alınan hesapları Gmail adresine bağlamaya olanak sağlayan Gmailify ile sunulan özellikler şunlar:

  • Gmail’in spam korumasıEkran Resmi 2016-02-24 09.43.52
  • Türe göre otomatik e-posta sıralama (Sosyal, Güncellemeler, Tanıtımlar)
  • Gelişmiş arama operatörleriyle daha hızlı arama
  • Tüm e-postalarınıza tek bir yerden bakma kolaylığı
  • Mobil cihazlarda daha iyi posta bildirimleri

Gelen özellikle, diğer e-posta adreslerinizi mevcut Gmail adresinize bağlayabildiğiniz gibi yeni bir Gmail adresi oluşturup, diğer adreslerinizi bu yeni adresinize bağlayabiliyorsunuz. Bu Gmail adresinde oturum açtığınızda, posta kutunuzda diğer e-posta sağlayıcısından gelen iletilerinizi görüp, okuyup, yanıtlayıp, düzenleyebiliyorsunuz

Gmail dışı adresinize gönderilen bir e-postayı okuduğunuzda, bu e-posta Gmail dışı posta kutunuzda da okundu olarak işaretleniyor. Gmail dışı adresinize gönderilmiş bir e-postayı ‘Çöp Kutusu’na taşıdığınızda, diğer e-posta sağlayıcınızda da bu ileti ‘Çöp Kutusu’na taşınıyor. Söz konusu ileti, Gmail’in 30 günlük sınırına göre değil, diğer e-posta sağlayıcınızın “Çöp kutusu boşaltma” sınırına göre siliniyor.

Gmail’in Gmailify özelliği ile neler yapılabilir?

Hesabınızı bağlama işlemini gerçekleştirirken, Gmail dışı adresinize gönderilen iletileri yanıtlamak için hangi “gönderen” adresinin kullanılacağını seçebiliyorsunuz. “Gönderen” adresini, Android Gmail uygulamasındaki Ayarlar‘dan istediğiniz zaman değiştirebiliyorsunuz.

gmailify-1Gmail’de bir e-postayı arşivlediğinizde, diğer e-posta sağlayıcısında “Arşiv” adında bir klasör oluşturuluyor. Diğer sağlayıcının (ör. mail.yahoo.com) sitesine giderek postalarınızı kontrol ettiğinizde, arşivlenmiş e-postalarınızı “Arşiv” klasörü altında bulabiliyorsunuz.

Gmail’deki etiketler, diğer sağlayıcılarda klasörler olarak gösteriliyor. İletinize, “Tatil” gibi bir etiket eklediğinizde Gmail, e-posta sağlayıcınızda “Tatil” adında bir klasör oluşturuluyor. Ardından da, ilgili iletiyi bu klasöre yerleştiriliyor.

Yahoo Mail, Hotmail ve Outlook.com uzantılı e-posta hesaplarınızı Gmail üzerinden nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili videoyu aşağıdan izleyebilir, Gmailify ile ilgili tüm özelliklere ise buradan  ulaşabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın