GoDaddy’den Yunanistan krizi için kurtarma paketi!

Yunanistan ekonomisinin oldukça zorlu bir süreçten geçtiği bu dönemde, dünyanın en büyük KOBİ odaklı alan adı kayıt şirketi olan GoDaddy, ülkede sermaye kontrollerinin sıkı bir biçimde uygulandığı haftalarda küçük işletme sahiplerini tek taraflı olarak destekleme kararı aldı.
Şirket, Temmuz ayının başından itibaren Yunan müşterilerinin mümkün olduğu kadar normal iş rutinlerine devam etmelerine ve ayakta kalmalarına yardımcı olmak amacıyla, süresi dolmaya yaklaşan müşterilerinin aboneliklerini ücretsiz olarak yenilemeye başladı.

Verilen bilgiye göre Yunanistan’da faaliyet gösteren işletmelerin yarısından fazlası 10’dan az çalışanı bulunan mikro işletmelerden, kalanların dörtte üçü ise KOBİ’lerden oluşuyor.

Alan adları ücretsiz yenilenecek

Stefano MaruzziKonuyla ilgili açıklama yapan GoDaddy EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, websitesi ve dijital varlıkların işletmeler için sadece bir ön koşul değil; bir KOBİ için aynı zamanda hayatta kalmak için de önemli bir kriter olduğuna dikkat çekti.

Maruzzi,Biz GoDaddy olarak bankaların kapatılması nedeniyle ülkedeki müşterilerimizin varlıklarının da sona ermesini kabul edemezdik; özellikle böylesine zorlu bir süreçte müşterilerimize yardım etmeyi manevi bir yükümlülük olarak görüyoruz. Bu dönemde otomatik yenileme talimatı olan tüm Yunan müşterilerimizin abonelik sürelerini, online varlıklarının sekteye uğramamasını garanti etmek ve işletme ve ailelerine destek olmalarına devam etmelerine yardımcı olmak amacıyla uzatacağız” diye konuştu.

godaddy-yunanSöz konusu şirket politikası kapsamında GoDaddy sadece otomatik yenileme talimatı olan müşterilerin abonelik süreleri uzatıyor ve ücretsiz yenilemeler, ülkedeki müşterilerin işlem yapmasını engelleyen koşulların yerel otoriteler tarafından kaldırılmasına kadar devam edecek.

Hatırlanacağı üzere ekonomik krizdeki Yunanistan’da bankalardan para çekilmesi sekteye uğrarken, bir süredir online ödeme sistemlerinin başında gelen PayPal çalışmıyor, App Store başta olmak üzere uygulama mağazalarından ücretli uygulamalar indirilemiyor.

Şirketin bu kararı, turizmin ülke ekonomisine katkısı göz önüne alındığında oldukça hayati bir önem taşıyor. Dünya çapında 13 milyondan fazla müşterisi olan GoDaddy’nin yönettiği 59 milyondan fazla alan adı bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın