Gold Teknoloji Marketleri’nin ‘iflas’ başvurusu kabul edildi!

Teknoloji marketleri zinciri Gold Bilgisayar’ın iflas erteleme için mahkemeye başvurduğu ortaya çıktı. Bünyesinde Gold Teknoloji Marketleri’nin yanısıra, online ticarette www.gold.com.tr, www.hizlial.com, www.sanalpazar.com gibi şirketleri de barındıran Gold Grup’un iflas erteleme talebiyle mahkemeye başvurduğu ve bu başvuru üzerine mahkemenin Gold Grup şirketlerine kayyum atanmasına karar verdiği belirtildi.

gold-teknolojiİstanbul 4. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 4 Ocak 2016’da karara bağladığı başvuru sonucunda, Gold Şirketlerine 3 kişilik kayyum atandı.

Mahkamenin kararına göre faaliyetlerine kayyum gözetiminde devam edecek olan Gold’ta yönetim kurulunun alacağı tüm kararlar da kayyumun onayına tabi olacak. Karara göre her bir kayyum aylık 1500 TL‘lik bir ücret alacak.

Sanalpazar’dan bilgilendirme

Gold’un alıcı ile satıcıları buluşturan online pazar yeri platformu “Sanal Pazar”dan üyelerine gönderilen bilgilendirme e-postalarında da Grup’un bankalarla ödeme sorunu yaşadığı ortaya çıkmıştı.

sanalpazar.com “Sanalpazar.com Bilgilendirme” başlığıyla gönderilen e-postada, şu ifadelere yer verilmişti:

“Sayın Üyemiz, Bankalarla yaşadığımız geçici sorunlar nedeniyle para transferi işlemlerimizde aksaklıklar yaşanmaktadır. Halen ürünleri satılmış ancak kargolama yapmamış olan satıcı üyelerimizin ürün gönderimi YAPMAMALARINI rica ediyoruz. Sorunlar giderildiğinde en kısa sürede sizleri bilgilendireceğiz. Saygılarımızla.”

Son bir kaç günde Sanalpazar.com’un Twitter hesabına destek için başvuran üyelerin de karşılaştıkları sorunlar hakkında bilgi almak için Müşteri Hizmetleri’ne yönlendirildiği dikkat çekti.

Belirtmekte fayda var; söz konusu davada davacı taraflar, Gold Teknoloji Marketleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Trend Mağazacılık İnternet Hizmetleri A.Ş. (Hızlıal), Metro Elektronik Dış Ticaret A.Ş. ve GSA Saat ve Aksesuar Ticaret Limited Şirketi olduğu için iflas ertelemesi Sanal Pazar’ı (Gold İnternet Teknolojileri Sanayi ve Dış Tic. A.Ş. ) kapsamıyor.

25 yıl önce Yazıcıoğlu İş Hanı’nda kuruldu

gold-magazalariGold Grup şirketlerinin iflas erteleme talebinin mahkeme tarafından kabul edilmiş olması, şirketin fiilen iflas ettiği anlamına gelmiyor. Aleyhte açılan tüm icra davalarını durdurdan iflas ertelemesi, şirkete iflastan kurtulmak için ek bir süre tanıyor.

1991 yılında İstanbul Kadıköy’deki Yazıcıoğlu İş Hanı‘nda kurulan Gold, ilk teknoloji hipermarketini 2005 yılında İstanbul-Bahçelievler’de açtı. Şirketin açıkladığı verilere göre bugün itibariyle Türkiye çapında 50’yi aşkın satış noktası bulunan Gold’un, 1000’den fazla çalışanı bulunuyor.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın