Google’ın yeni sohbet uygulaması Allo nasıl kullanılır?

Google’ın yeni sohbet uygulaması Google Allo kullanıma sunuldu. Google’ın Android ve iOS platformundaki akıllı cihazlar için geliştirdiği sohbet uygulaması Google Allo, kullanıcılara aramalarını uygulamanın dışına çıkmadan yapabilmesini ağlayan bir akıllı mesajlaşma platformu olarak geliştirildi.google-allo-logo-930x465

Allo uygulaması, kullanıcıların aktivitelerini planlarken ya da olup biteni takip ederken arkadaşlarıyla ve ailesiyle iletişimini mesajlaşma uygulaması üzerinden yürütmesini sağlıyor. 

Akıllı Yanıt ile hızlı cevap 

Allo, WhatssApp başta olmak üzere anlık mesajlaşma platformlarında sohbet ederken kullanıcıların, uçuş bilgisini kontrol etmek ya da restoran aramak gibi nedenlerle çok sık ara vermek zorunda kaldığından hareketle ihtiyaç duyulduğunda kullanıcıya yardımcı olan ve sohbeti ara vermeden sürdürmesini sağlayan bir mesajlaşma uygulaması olarak geliştirilmiş.

Kullanıcı kullandıkça öğrenip, kendini geliştiren Google Allo uygulamasında yer alan “Akıllı Yanıt” özelliği sayesinde mesajlara sadece bir dokunuş ile karşılık verip, örneğin arkadaşınızın “Yolda mısın?” sorusuna hızlıca “Evet” yanıtı gönderebiliyorsunuz. Akıllı Yanıt, Google Allo’da gönderilen fotoğraflar için kullanıcının stiline uygun yanıtlar da önerebiliyor.

Emojiler, silinen mesajlar1474447698_smartreply

Kullanıcının kendisini ifade etmesi için yazıdan daha fazla zengin seçenekler sunan Google Allo’da “Gönder” butonunda parmağınızı sadece aşağı ya da yukarı hareket ettirerek sohbete emojiler eklenebiliyor ya da metin boyutu ayarlanabiliyor.

Google Allo’nun içerdiği 25’ten fazla özel etiket paketi için Google, dünyanın çeşitli yerlerindeki bağımsız sanatçılarla ve stüdyolarla işbirliği de yapmış.

BAĞIRIN veya fısıldayın…

Gönderilen fotoğraflara doodle veya yazı ekleme (Mürekkep özelliği), basit bir kaydırma hareketiyle düşüncelerinizi daha yüksek veya daha alçak bir sesle ifade etme (BAĞIRIN veya fısıldayın özelliği), gizli mod ile mesajlaşmalarınızı daha gizli hale getirme ve kullanıcının belirlediği belirli bir sürenin sonunda silinen mesajlar (Snapchat‘teki gibi), Allo ile gelen diğer dikkat çeken özellikler.

Google Allo’nun kullanıcılara sunduğu Google Asistan, Google ile sohbet etmenizi, sorular sormanızı, doğrudan sohbetiniz sırasında işlerinizi yürütebilmenizi sağlıyor. Allo’nun sunduğu Google Asistan ile bir adresi kaydetmek, favori bir YouTube videonuzu paylaşmak ya da yemek mekanı seçmek için arkadaşlarınızla sohbetinize ara vermeniz gerekmiyor.

Sorularınızı yanıtlaması için Google Allo’da asistanınızla birebir sohbet edebilir ya da ihtiyaç duyduğunuzda @google yazarak Google Asistan’ı arkadaşlarınızla sohbetlerinize dahil edebiliyorsunuz.

Kişiye özel Asistan ile neler yapılabiliyor?

google-allo-ozellikleri

  • Yanıt alın. Haber, hava durumu, trafik, spor ya da uçuş bilgileriniz. Sizin için önemli olan en güncel bilgilere ulaşın. Google Asistan’dan size en fazla önem verdiğiniz bilgilerle ilgili günlük güncellemeler göndermesini isteyin. Sohbetiniz sırasında 100’den fazla dil arasında, deyimlerin çevirisini bile yapabilirsiniz.
  • Yakınınızdaki mekanları bulun. Allo’da Google Asistan’dan civarınızdaki iş yerlerini ve mağazaları, eczaneleri, bankaları veya ATM’leri, benzin istasyonlarını, otoparkları veya manavları bulmasını isteyin. Sohbetiniz sırasında yön tarifi alın.
  • Arkadaşlarınızla planlama yapın. Google Asistan ile arkadaşlarınızla yemek tartışmalarını yapmaktan geceyi planlamaya kolayca geçebilirsiniz. Kısa süre sonra OpenTable ile sohbet içerisinde rezervasyon yapma olanağı da gelecek ve zamanla yeni servisler eklenmeye devam edecek. Arkadaşlarınızla birlikte, seyahat noktalarını, uçuşları ve otelleri araştırabilirsiniz. Gelecek aylarda Google Asistan daha fazla Google ürününde yerini alacak ve evde ya da yolda, gün boyunca size yardımcı olacak. Google Allo uygulaması şimdilik akıllı yanıt özelliği dışında Türkçe olarak kullanılabiliyor, Google Asistan ise başlangıçta İngilizce olacak ancak, çok daha fazla dil de sırada.
  • Size özel pencerede sohbet edin. Güvenlik ve gizlilik çerçevesinde Google Allo’daki tüm sohbetler Transport Layer Security (TLS) gibi endüstri standardı teknolojilerle şifreleniyor. Chrome’da olduğu gibi, Google Allo’da da kullanıcıya özel pencere (Incognito) modu sunuluyor. Size özel penceredeki sohbetlerinizde mesajlar uçtan uca şifrelenirken, gizli bildirimler ve belirli sürelerde mesajın otomatik olarak silinmesi gibi ek gizlilik özelliklerine de sahip oluyor.

Google Allo uygulamasını aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS

Android

Google Allo nasıl kullanılır?


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın