Google’ın Çin’e kadar uzanan aşk hikayesi, mahkemede bitti

Google’ın kurucularından Sergey Brin (42), 8 yıllık eşi Anne Wojcicki’den (42) resmen ayrıldı. Brin’in 2013 yılında Google Glass ekibinde çalışan Amanda Rosenberg (28) ile bir ilişki yaşadığının ortaya çıkmasının ardından ayrı yaşamaya başlayan Brin-Wojcicki çifti, Santa Clara mahkemesinin aldığı kararla resmen boşandı. 2007 yılında evlenen ve iki çocuğu olan Brin-Wojcicki çiftinin hikayesi aslında sadece mahkemeye değil, Çin’e kadar uzanan ve mutsuz sonla biten bir aşk hikayesi…

hugo-barra-amanda-rosenberg

Hugo Barra ve Amanda Rosenberg

Google Glass ekibinde yer alan Amanda Rosenberg, 2013 yılında Sergey Brin ile birlikte olmaya başlamadan önce Google’ın Android bölümünün başındaki isim olan Hugo Barra (39) ile birlikteydi.

Ancak Rosenberg’in Google’ın kurucusuyla başlayan ilişkisi üzerine Hugo Barra ani bir kararla Google’dan ayrılma kararı almış ve Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin başına geçmişti.

2010 yılında kurulan Çinli akıllı cihaz üreticisi Xiaomi, Barra’nın liderliğinde geçirdiği son 2 yılda dünyanın en büyük 3. akıllı telefon üreticisi konumuna yükselmeyi başardı.

Jamaika’da düğün hazırlıklarına başladı

nicole-shanahan

Nicole Shanahan

Kaliforniya merkezli biyo-teknoloji firması 23andMe’nin kurucusu olan Anne Wojcicki’den resmen ayrılan Sergey Brin’in ise aşk trafiği oldukça yoğun. Mayıs 2015’te resmen boşanan Brin, şu anda patent teknolojileri üzerine çalışan ClearAccessIP’nin kurucusu olan Nicole Shanahan ile bir ilişki yaşıyor.

Mahkeme kararının ardından hemen harekete geçen Brin ile Shanahan, önümüzdeki günlerde Jamaika’da evlenmek için hazırlıklara başlamış bile…

Wojcicki’nin, 30 milyar dolarlık kişisel serveti olan Sergey Brin’den ne kadarlık bir nafaka alacağı açıklanmazken, Anne Wojcicki’nin kız kardeşi Susan Wojcicki’nin (47) Google’ın online video servisi YouTube’un başındaki isim olduğunu da hatırlatalım.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın