Google Bilim Fuarı 2015’e başvurular başladı

İnternet devi Google’ın “Bilimin temelinde gözlem ve deney yapmak, cevabı bilinmeyen soruları keşfetmek, problemleri çözme merakı, öğrenmeye ve her zaman yeniden denemeye devam etmek yatıyor” yaklaşımıyla bu yıl beşincisi düzenlediği Bilim Fuarı’na başvurular başladı. 19 Mayıs’a kadar 13-18 yaş arasındaki öğrenciler, biyolojiden bilgisayar bilimleri ve antropolojiye kadar istedikleri alanda projelerini sunabilecekler. “Dünyayı değiştirme sırası sizde” sloganıyla yol çıkan Google Bilim Fuarı 2015’e buradan başvuru yapabilirsiniz.

100 bin dolarlık burs, Galapagos Adaları ve uzay gemisi…

Galapagos

Ödüller arasında Scientific American ve Google’dan 100 bin dolarlık burs ve sınıf yardımı, Charles Darwin‘in Evrim Teorisi çalışmalarının temelini attığı Galapagos Adaları’na National Geographic Gezisi, Danimarka’daki merkezinde LEGO tasarımcılarını ziyaret etme fırsatı ve Virgin Galactic’in Mojave Havacılık ve Uzay merkezindeki yeni uzay gemisi turu yer alıyor. Bu yıl ayrıca İlham veren Eğitimci Ödülü’nün yanı sıra çevre veya sağlık sorunlarına yönelik bir proje için Toplumsal Etki Ödülü de verilecek.

16 yaşındaki Türk kızı, büyük ödülü kazanmıştı

elif-bilgin1

2 Temmuz 2015 tarihinde bölgesel finalistlerin açıklanacağı Google Bilim Fuarı 2015 etkinliğinde, 4 Ağustos 2015 tarihinde dünya genelindeki finalistler açıklanacak. LEGO Education, National Geographic, Scientific American ve Virgin Galactic işbirliğiyle düzenlenen Google Bilim Fuarı’na, 2013 yılında Türkiye’den katılan 16 yaşındaki Elif Bilgin, “Muz kabuğundan biyoplastik oluşturma” projesiyle Scientific American Etkin Bilim Ödülü ve Jüri Özel Ödülü’nün yanısıra, küresel halk oylaması birincisi olmayı başarmıştı.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın