Google Chromecast, sessiz sedasız 10 milyon adet sattı

Google’ın 2013 yılı ortasında tanıttığı medya oynatıcısı Chromecast satışları 10 milyonu geçti. Google, henüz Türkiye dahil çoğu ülkede satışa sunmadığı ürünle sadece 2014 yılında ulaştığı 10 milyonluk satış performansının ardından ürünün yeni modellerinin de sunulması için çalışmalara başladı.

Standart bir USB bellek boyutundaki cihaz, HDMI girişinden televizyonlara bağlanarak bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletteki ses, video, resim ve benzeri görüntüleri televizyona aktarıyor. Ortamdaki Wi-Fi ağını kullanan Chromecast, HDMI bağlantısı olan standart TV’leri akıllı TV’ye çeviriyor.

35 dolara 350’den fazla uygulamayı TV’ye taşıyor

chromecast3

TV’lerde internet tabanlı medya içeriklerini oynatmanın en pratik yöntemlerinden biri olan Chromecast, Google’ın online mağazası Google Play’in yanısıra Amazon, Best Buy, Walmart, Target ve Staples mağazaları aracılığıyla 35 dolarlık fiyat etiketiyle satılıyor. Chromecast ile uyumlu olarak çalışan Youtube, Google +, Netflix, Deezer, Tunein Radio, Twitch ve Dailymotion başta olmak üzere 350’nin üzerinde uygulama bulunuyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın