Google Dijital Atölye eğitimleri başladı

Google, Türkiye’ye özel içerikle geliştirilen Dijital Atölye isimli eğitim projesini hayata geçirdi. Google’ın dijital yetkinliklerini artırmak isteyenler için sunduğu Google Dijital Atölye eğitimlerine ücretsiz olarak dijitalatolye.withgoogle.com adresi üzerinden erişilebiliyor.  

Google, 10 milyon TL’lik katkı sağlayacağı “Dijital Atölye” projesini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve İŞKUR iş birliği ile gerçekleştiriyor. Gençlere, girişimcilere, işlerini dijital fırsatlarla büyütmek isteyen KOBİ’lere yönelik olan online portaldeki eğitimler, katılmak isteyen herkese açık olacak.

Online eğitimleri tamamlayanlar, dijital alanda edindikleri bilgi ve becerileri belgeleyen Dijital Atölye yeterlilik sertifikaları verilecek. Proje kapsamında ayrıca Kayseri, Samsun, Antalya, Bursa, Gaziantep, Van, Kocaeli, İzmir ve İstanbul olmak üzere toplam 9 ilde yüz yüze eğitimler de gerçekleştirilecek.

Ayrıca gidilecek illerde İŞKUR’un devam eden eğitimlerine özel programlar eklenecek. Bu kapsamda, Dijital Atölye eğitimleri İŞKUR tarafından verilen ve iş bulma döneminde adayların becerilerini geliştirmeyi hedefleyen kursların programlarına dahil edilecek.

Dijital dünya için 23 temel eğitim

Dijital Atölye’de yer alan 23 temel eğitim konusu başlığından bazıları ise şöyle: Arama reklamları ve kampanyaları, Web analizi, sosyal medya, mobil olanaklar, görüntülü reklamlar, yurtdışına açılma, online mağaza kurma, online satışları artırma…

Projenin tanıtım toplantısında konuşan Google Türkiye Ülke Direktörü Bülent Hiçsönmez, şunları söyledi:

“Türkiye’ye özel olarak tasarladığımız içerik ile ücretsiz bir dijital eğitim hareketi başlatarak; gençleri, üniversite öğrencilerini, girişimcileri, KOBİ’leri ve en önemlisi bugünün dijital dünyasında kariyer yapmak isteyenleri eğitimlerimize katılmaya davet ediyoruz.”   

Google’ın dijital pazarlamaya odaklanan online programı Dijital Atölye eğitimlerine buradan katılabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın