Google Hangouts uygulaması baştan aşağıya yenilendi

Google’ın anlık mesajlaşma uygulaması Hangouts, iOS işletim sistemli akıllı cihazlar için baştan aşağıya yenilendi. İlk gözlemlerimize göre Google Hangouts uygulamasının çalışma performansı oldukça iyileştirilmiş durumda. Daha önce yaşadığımız yavaşlama problemleri yeni Hangouts uygulamasından kalmadığını görüyoruz. Bu da kullanıcıların işini oldukça kolaylaştıracağa benziyor.

Yeni Hangouts’ta dikkatimizi çeken diğer yenilikse başta aşağıya değişen tasarım oldu. ‘Material tasarım’ anlayışına geçen yeni Hangouts uygulamasında, artık karşı tarafa mesaj gönderebilmek daha kolay. Ekranın sağ alt köşesinde yer alan mesaj yaz düğmesine basıp mesaj göndereceğiniz kişiyi seçerek kolay bir şekilde mesaj yazabilirsiniz. Buna ek olarak önceki tasarıma göre daha küçük fontların ve fotoğrafların kullanıldığını da paylaşalım.

Çoklu fotoğraf gönderilebiliyor

Yeni Hangouts uygulamasında gözümüze çarpan diğer bir özellik ise artık çoklu fotoğraf ve video gönderiminin yapılması oldu. Bunun için ekranın alt kısmındaki menüden galeriden fotoğraf veya video seçebilirsiniz. Çekmek istediğiniz kareler için ise kamera tuşuna basabilirsiniz.

Google, mesajlaşma alanında her zaman iddialı bir oyuncu olmaya çalıştı. Şirket, her zaman bu konudaki elindeki en iyi kozu olan Hangouts’u geliştirmeye devam etti. Yeni güncelleme de bunun en iyi örneklerinden birisi durumunda. Google’ın mesajlaşma alanında atacağı adımları merakla bekliyoruz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın