E-posta hesapları Google Inbox’a nasıl bağlanır? Bildirimler nasıl kapatılır?

Google’ın geçen hafta davetiye gerekmeksizin, herkesin kullanımına açtığı yeni e-posta servisi Google Inbox, “yinelenen/çifter çifter gelen e-posta bildirimlerini” de beraberinde getirdi. Android telefon kullanıcılarının ardından geçen hafta iPhone kullanıcılarının da kavuştuğu Google Inbox’ta yaşanan bu sorunu aşmak için 2 yol bulunuyor.

gmail-inbox-bildirim-kapatma

Öncelikli olarak Gmail’in özelliklerinden daha fazlasını sunan Google Inbox’ta bu sorunu yaşamamak için akıllı telefon veya tabletinizdeki Gmail uygulamasını kaldırabilirsiniz. Ancak iOS kullanıcıları için en pratik yöntem olan bu yol, Android telefon ve tabletlerde sorununuzu çözmeyebilir. Çünkü Android sistemine entegre olarak çalışan Gmail uygulamasını cihazınızdan kaldırmanız, işletim sistemine dayalı başka sorunları da beraberinde getirebilir.

Kurumsal e-posta hesapları Google Inbox ile nasıl kullanılır?

Buna benzer bir sorunu yaşamamak için Google’ın Inbox uygulamasında ayarlar kısmına girerek, “Gmail bildirimlerini kapat” sekmesini işaretlemeniz, en iyi çözüm. Hatta Google bugünden itibaren Google Inbox uygulamasına giren kullanıcılara bu konuda şu uyarıyı yapıyor: “Gmail ve Inbox’ta yinelenen bildirimler mi alıyorsunuz? Gmail uygulamasında bildirimleri kapatabilirsiniz, böylece yeni iletiler için yalnızca Inbox’tan bildirim alırsınız.”

Eğer Gmail uygulamasını işletmeniz için aldığınız e-posta adresi için de kullanıyorsanız, kuruluşunuzu Inbox için ayarlamanız gerekiyor. Kuruluşunu Google Inbox’a kaydedip, kurumsal e-postalarınızı da bu uygulama üzerinden yönetmek istiyorsanız, şu adımları izleyebilirsiniz:

  1. Google Yönetici konsolunda oturum açın
  2. Kontrol panelinden Uygulamalar > Google Apps > Gmail > Gelişmiş ayarlar‘a gidin. 
  3. Kuruluşlar bölümünde üst düzey kuruluşu veya ayarlarını yapılandırmak istediğiniz kuruluş birimini (alt kuruluş) işaretleyin.
  4. Genel Ayarlar sekmesinde, sayfanın aşağısına ilerleyerek Son Kullanıcı Ayarları > Inbox by Gmail’e gelin.
  5. Inbox by Gmail’in etkinleştirilmesiyle ilişkili önemli notları okuyun. Sıradaki adımlara geçmeden önce bu hususları okuyup anlamanız gereklidir.
  6. Inbox by Gmail bölümündeki kutuları işaretleyin.
  7. Yeni oluşturduğunuz/güncellediğiniz yapılandırmaya son halini vermek için “Değişiklikleri Kaydet”i tıklayın.
  8. Inbox by Gmail mobil uygulamasını indirin. iOS Android
  9. Hesabınızı kullanarak Inbox by Gmail uygulamasında oturum açın.
  10. Oturum açıp, mobil uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra diğer hesaplarınızı da Inbox by Gmail ile erişip, yönetebilirsiniz.

“Google Inbox nasıl kullanılır? Google Inbox ile neler yapılabilir?” diye merak edenler, şuradaki yazımızı okuyabilir.

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın