Google Play Filmler Türkiye’de kullanıma açıldı

Google’ın uygulama mağazası Google Play üzerinden sunduğu film kiralama ve satın alma hizmeti Google Play Filmler Türkiye’de kullanıcılara sunuldu. Google Play Filmler’in( Google Play Movies), yabancı ve yerli yapımların yer aldığı yüzlerce filmlik arşivinden kiralama veya satın alma seçeneğiyle edinilen filmler online veya cihaza indirilerek internete bağlı olmadan da izlenebiliyor.

Google‘ın Türkiye için yeni olan servisiyle sunduğu filmlere, tercihlerine göre filmleri SD veya HD kalitesinde bilgisayar, (iOS tabanlılar da dahil) telefon veya tablet gibi farklı cihazlardan izleyebilen kullanıcılar, dilemeleri halinde bir cihazda başladıkları bir filmi izlemeye başka bir cihazda devam edebiliyor.google-play-movies-logo

Ödeme nasıl yapılıyor?

İzledikleri film üzerinde ses ayarı, ileri/geri sarma ve durdurma gibi her türlü kontrolü gerçekleştirebilen Google Play Filmler kullanıcıları, ayrıca filmin herhangi bir anında ekrana dokunarak oyuncuların biyografileri, filmleri gibi bilgilerin ve film müziklerinin yer aldığı bilgi kartlarına göz atabiliyor.

En Çok Satanlar, Yeni Çıkanlar, Türler, Türk Filmleri ve Stüdyolar gibi kategorilerden sunulan filmleri kiralamak veya satın almak istediğinizde, Google Play’e kayıtlı ödeme yönteminiz kullanılıyor. Kredi kartı ve banka kartının yanısıra Google Play hediye kartı ve promosyon kodu veya operatörünüzün faturasına yansıtılarak ödeme gerçekleştirilebiliyor.

Film kiralama ve satın alma fiyatları

google-play-fimler-turkiyedeGoogle’dan yapılan resmi açıklamaya göre dünyada 100’den fazla ülkede kullanılan Google Play Filmler’de yer alan filmlere, Türkiye’deki kullanıcılar 4.5 TL’den başlayan fiyatlarla erişebilecek. Google Play Filmler’in Türkiye’ye özel tanışma fiyatlarında ise film kiralamada 2.99 TL, film satın almada ise 10.99 TL’lik fiyatlar dikkat çekiyor. HD seçenekte ise film kiralama fiyatları 3.99 TL’den, film satın alma fiyatları ise 14.99 TL’den başlıyor.

Android kullanıcılarının buradan, iOS kullanıcılarının ise şuradan indirebileceği Google Play Filmler uygulamasını açtığınızda “Play Filmler henüz ülkenizde kullanılamıyor”  uyarısı ile karşılaşırsanız, biraz daha sabretmeniz gerekiyor. Türkiye için yeni olan bu servisi kademeli olarak kullanıma sunan Google’ın Google Play Filmler uygulamasının kısa bir süre içinde tüm kullanıcılar için aktif hale gelmesi bekleniyor.


Yorumlar

yorum

1 comment

Bir Cevap Yazın