Google’dan yeni sosyal paylaşım uygulaması: Google Spaces

Google’ın yeni sosyal paylaşım uygulaması Spaces, uygulama mağazaları App Store ve Google Play’de kullanıma sunuldu. Küçük gruplara yönelik paylaşım uygulaması Google Spaces ile kullanıcılar tek dokunuşla istedikleri konuda bir “alan” (space) oluşturabiliyor. Google hesabı ile giriş yapılabilen Spaces‘te kullanıcılar, açtıkları bu alana arkadaşlarını davet edebiliyor.

google-spaces-sosyal-agGoogle Arama, Chrome, Google Fotoğraflar ve YouTube uygulamaların yerleşik olarak sunulduğu Spaces ile makaleler, videolar ve fotoğraflar, uygulamadan ayrılmaya gerek kalmadan aranıp, bulunarak, paylaşılabiliyor. Uygulamada açılan alanın (space) üyeleri her yayına yorum yapabiliyor.

iOS ve Android uygulamalarının yanısıra Chrome uzantısı da bulunan Spaces’e web üzerinden de spaces.google.com adresinden ulaşılabiliyor. Spaces, kullanımı, yayın paylaşımı, ara yüzü ve tasarımıyla Google’ın sosyal paylaşım platformu Google Plus‘a benzerliğiyle de dikkat çekiyor.

Google Spaces Türkiye için de sunuldu 

Sosyal ağlarda Google Plus (Google +) ile umduğunu pek bulamayan Google’ın yeni ağı Spaces, çalışma gruplarından, kiralık ev aramaya, hafta sonu gezi planlarından, etkinlik organizasyonlarına kadar hemen her konuda paylaşımda bulunabilecek küçük gruplar oluşturulmasına imkan sağlıyor.

google-spaces-uygulamasi

Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 60 ülke için aktif olarak sunulan Spaces uygulamasını aşağıdaki linklerden ücretsiz olarak indirip, kullanabilirsiniz. Google Spaces’i kullanma, yayın oluşturma, kullanıcı davet etme ve alanları yönetme ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

iOS  

Android 

Chrome 

Web


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın