Google’ın sürücüsüz otomobilini Hyundai eski CEO’su yönetecek

Alphabet çatısı altına girdikten sonra yenilikçi teknolojilere odaklanacağını duyuran Google’ın sürücüsüz otomobil projesi de yeniden yapılanmadan nasibini aldı. Google’ın sürücüsüz otomobil biriminin CEO’luğuna Hyundai Motors Amerika’nın eski CEO’su John Krafcik getirildi.

Google’ın yeni yapılanması çerçevesinde faaliyetlerine Google X şirketi altında devam eden sürücüsüz otomobil biriminin lideri olacak olan Krafcik’in bu ay sonunda Google’daki görevine başlayacağı duyuruldu.

Twitter’dan duyurdu, bu ay başlıyor

Krafcik-google

John Krafcik, Google’a transferinin açıklanmasının ardından Twitter‘daki fotoğrafını da Google’ın sürücüsüz otomobiliyle güncelledi. Bu ayın sonunda Google’da çalışmaya başlayacağını duyuran Krafcik, attığı tweet ile otomobil sürücülerinden kaynaklanan trafik kazalarına dikkat çekerek, “Sürücüsüz araçlar binlerce yaşamı kurtarabilir” dedi.

53 yaşındaki John Krafcik, 2008-2013 yılları arasında Hyundai Motors Amerika’nı CEO’luğu görevini yapmasının ardından, internet üzerinden otomobil satışı yapan TrueCar’ın başkanı olmuştu. Kariyerinde Hyundai ve TrueCar dışında Ford geçmişi de bulunan Krafcik, otomotiv sektöründe 25 yılı bulan bir deneyime sahip.

Geçtiğimiz haziran ayında halka açık yollarda testine başlanan Google’ın sürücüsüz otomobilinin yöneticisi olan Chris Umson, Krafcik’in göreve başlamasının ardından şirkette teknik yönetici olarak görev yapacak.


Yorumlar

yorum

1 comment

Bir Cevap Yazın