Google Uçuşlar ile en ucuz uçak biletini size getirecek

Google, Türkiye dahil dünya genelinde en uygun uçak bileti fiyatlarını sunduğu Google Uçuşlar (Google Flights) servisini yeniledi.  Google‘ın blogundan yapılan açıklamaya göre mobil öncelikli hale getirilen Google Flights’a fiyat takibi ve bildirimi özelliği eklendi.

google-ucak-biletiServis üzerinden sunulan “Fiyat takibi kontrolleri” ile artık kullanıcılar Google’da yaptıkları uçuş aramalarına ilişkin fiyat değişiklikleri ve seyahat ipuçları hakkında e-posta alabiliyor.

Kullanıcı “Takip edilen fiyatlar” bölümünden, “En ucuz uçuş rezervasyonu ne zaman yapılır?”, “Uçuş fiyatları artacak mı yoksa düşecek mi?” gibi sorularının cevaplarını bulabiliyor.

Seçilen uçuşlar ve varış yerleri için bilet fiyatları, Google Flights ile takip edilebiliyor. Fiyat değişiklikleri Google tarafından günlük olarak kontrol edilip, önemli değişiklikler olduğunda kulanıcıya bilgi veriliyor.

En uygun uçak biletini bulmaya odaklanan Google Flights, kullanıcıya fiyat, rota ve tarihe göre alternatif seçenekler de sunuyor. Türkçe dahil 40’dan fazla dilde verilen Google Uçuşlar servisinde fiyatlar da yerel para cinsinden de sunuluyor.

Fiyat ne zaman yükselir? Ne zaman düşer?

google-ucus-arama

Google Flights, takip edilen uçuşların fiyatlarının ne zaman yükseleceği veya düşeceği konusunda kulanıcılara e-posta ile bilgilendirme de yapıyor. Bu bilgilendirmeleri almak için Google Uçuşlar’daki e-posta bildirimlerini açık hale getirmek yeterli oluyor.

Google Flights ile takip edilen uçuş noktasındaki oteller de yıldız sayısına, gecelik fiyatlarına ve derecelendirme puanına göre isteleniyor. Hem otel hem de uçuş fiyatları Google Flights’a entegre çalışan Google Haritalar (Google Maps) servisi üzerinden de incelenebiliyor.

Google Uçuşlar ile ayrıntılı bilgi için burayı, servis üzerinden en uygun uçak biletini bulmak için ise şurayı tıklayabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın