Sonunda bu da oldu! Google’ın sürücüsüz aracını polis çevirdi!

Google’ın test sürüşlerine devam ettiği sürücüsüz otomobili, polis çevirmesine takıldı. Google’ın Silikon Vadisi bölgesinde seyir halindeki sürücüsüz aracı Mountain View Polis Departmanı tarafından durduruldu ve Zandr Milewski adlı bir Facebook kullanıcısının kamerasına yakalanan bu görüntü ortaya çıktı.

Güvenlik ve hız endişeleri ile eleştiri alan Google’ın sürücüsüz aracının polis tarafından durdurulmasının nedeni ise oldukça ilginç: Sürücüsüz araçta bulunan Google çalışanıyla konuşan Milewski’nin aktardığına göre polis, aracı çok yavaş gittiği için durdurmuş!

‘İlk cezamızı aldık!’

Mountain View polisi ve Google tarafından da doğrulanan olay, Google Plus’ta (Google+) şu ifadelerle paylaşıldı: “Güvenlik nedeniyle saate 25 mil hızla gidiyorduk. Bunu söylemekten gurur duyuyoruz; 1.2 milyon mili aşan yolculuğumuzda ilk trafik cezamızı aldık!”

Bölgede en az saatte 35 mil (yaklaşık 56 km) olan hız limitine karşın Google’ın sürücüsüz aracını hızı saatte 25 mil (yaklaşık 40 km) imiş. California’daki yasal düzenlemeler çerçevesinde trafik güvenliği için en düşük hız limitin altında seyir eden araçlar için uygulanan cezanın ise 238 dolar olduğunu belirtelim.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın