Oyun sektöründeki kadınlar bu proje ile artacak: The 22% Project

Geliştirdiği Merged!, 1010! ve Six! gibi oyunlarla tüm dünyada toplam 100 milyondan fazla indirilen yerli mobil oyun geliştiricisi Gram Games, oyun sektöründeki kadın çalışanların artmasına yönelik proje başlattı. Gram Games, dünya oyun sektöründe yüzde 22 ile temsil edilen kadın çalışanların artmasına yönelik “The 22% Project” ismiyle yeni eğitim projesini hayata geçirdi.

Yakın bir zamanda Londra’da yeni oyun stüdyosunu açan, oyun alanında kariyer yapmak isteyen yeteneklere burada da imkan sunan Gram Games, sektöre daha fazla kadın yeteneğin dahil olması adına önemli bir yaklaşım sergiliyor.

Oyun sektöründe çalışan ya da sektörde yer almak isteyen kadınların ücretsiz olarak katılabileceği “The 22% Project” eğitiminde Gram Games ekibi; oyun geliştirme, kodlama, oyun tasarımı, reklam ve data analizi gibi çeşitli alanlarda önemli bilgiler paylaşacak.

Çalışanların yüzde 78’i erkek

Gram Games “The 22% Project” ekibi sözcüsü Ayla Kara Çoban, başlattıkları projeyle ilgili şunları söyledi:

“Oyun sektöründe çalışan dağılımına bakıldığında, %78 ile erkeklerin domine ettiği bir yapı olduğunu görüyoruz. Sektörde %22 ile temsil edilen kadın yeteneklerin bu alanda daha fazla desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz. Buradan hareketle oyun sektörüne daha fazla kadın yeteneği kazandırmak, sektörü konuşmak ve bu alanda çalışan kadınları desteklemek üzere “The 22% Project” ismiyle bir eğitim projesi kurguladık.”

Gram Games’in, kadın çalışanları desteklediği yeni projesinin eğitimleri 9 Aralık 2016 Cuma günü, Gram Games ofisinde gerçekleşecek.  “The 22% Project” eğitimlerine buradan başvurabilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın