Birleşik Krallık yolcusu 5 başarılı Türk girişimi

Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla Birleşik Krallık hükümeti tarafından yürütülen GREAT kampanyası kapsamında Türkiye’deki genç teknoloji şirketleri arasında düzenlenen ‘GREAT Startup’ yarışması sonuçlandı. 5 kategoride 186 başvurunun yapıldığı yarışmada birinci olan şirketler, Birleşik Krallık’a seyahat hakkı ve Birleşik Krallık’ta iş kurmak için danışmanlık hizmeti alacak.

 

1 – Vitrin Gez

vitrin

‘Kadın Teknoloji Girişimcisi’ kategorisinde birinci olan www.vitringez.com e-ticaret sitesi, Natali Yeşilbahar ile Önder Göğebakan tarafından kuruldu. Sevdiğiniz giyim, ayakkabı ve aksesuar markalarını tek platform üzerinden takip etmenize yarayan arama motoru temelli sitede,markaların yanısıra renk ve beden seçenekleriyle de filtreleme yapılabiliyor. Sitede, moda haberlerinin yanısıra moda blogger’larından önerilere de yer veriliyor.

 

2 – Visionteractive

social

Onur Candan, 7 farklı sosyal medya uygulaması (PressTagram, SocialGoal, SocailMat, Walkinad, Chargee, Solar Chargee, SocialBreak, FlyInAd) sunan www.visionteractive.com ile ‘Üniversiteli Genç Girişimci’ kategorisinin birincisi olup, İngiltere biletini aldı. 2013 yılının Ocak ayında kurulan visionteractive, online ve gerçek dünya arasında köprü kurarak, sosyal medya tabanlı, eğlenceli, interaktif fiziksel ve dijital ürünler geliştiriyor.

 

3 – Alo-Tech

alotech

Cenk Soyak, ‘Anadolu’dan Teknoloji Girişimcisi’ kategorisinde “cloud” üzerinden “callcenter” hizmeti sunan www.alo-tech.com ile GREAT’te birinciliği aldı. 2007 yılında kurulan AloTech, müşterilerine çağrı merkezi hizmeti sunmak isteyen işletmelere tüm çağrı merkezi fonksiyonlarını internet üzerinden ulaştırıyor. AloTech’in sunduğu tüm hizmetler, ‘kullandığın kadar öde’ (pay as you go) modeliyle ücretlendiriliyor.

 

4 – Favor Eat

favoreat

‘Sosyal Teknoloji Girişimcisi’ kategorisinde ise birinciliği yemek sitesi www.favoreat.com ile Verda De Eskinazis kazandı. Elinin hünerinde güvenen herkese açık olan siteye üye olup, evinizde yapacağınız yemekleri online ortamda satabiliyorsunuz. Yemek odaklı bir sosyal ağ olan Favoreat’in mottosu ise “Türkiye’nin neresinde olursanız olun, emin olun çevrenizde size yemek yapacak birileri var”.

 

5 – HotelRunner

hotelrunner

GREAT’in Jüri Özel Ödülü’nü ise seyahat turizm sitesi http://hotelrunner.com projesi ile Arden Agopyan kazandı. 2011’in sonunda Arden Agopyan, Ali Beklen ve Tolga Yalçınkaya tarafından kurulan HotelRunner (önceki adıyla CloudArena), oteller ve seyahat acentelerinin dünyanın her yerinden rezervasyon alabilecekleri bir şekilde offline’dan online’a geçmelerine aracı oluyor.

 

 


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın