Grinin 50 Tonu filmindeki inanılmaz mantık hatası

Şu aralar yatıp kalkıp Grinin 50 Tonu filmini tartışıyoruz. Beklendiği kadar gişe hasılatı yapamayan bu filmde teknoloji anlamında inanılmaz bir çekim hatası bulunuyor.

Filmde yapılan hata Apple’ın ücretsiz mesajlaşma servisi iMessage hakkında. Bir edebiyat öğrencisi olan güzel Anastasia Steele, katlanan eski bir telefon modeli kullanıyor. Filmin başrol oyuncusu zengin bir iş adamı Christian Grey’in telefonu ise iPhone 5S. Ancak filmde Steele ile Grey iMessage üzerinden ücretsiz olarak mesajlaşıyor. Bu da iMessage’ı simgeleyen mavi baloncuklardan rahatlıkla anlaşılabiliyor. Filmde bu ayrıntının farkına varanlar ise sosyal medyada dalga geçiyor.

İki iPhone gerekiyor

Peki iMessage nedir? iOS 6 ile birlikte kullanıcılara sunulan ücretsiz mesajlaşma servisi, iMessage aktif olduğunda mavi renkli baloncuk görünüyor. Aktif olmadığında yani SMS olarak mesajlaşıldığında ise yeşil baloncuk simgesi çıkıyor. Başka bir deyişle iMessage sadece iki iPhone kullanıcısı kullanılabiliyor.

Konumuz her ne kadar Grinin 50 Tonu olsa da dizilerde yapılan en teknolojik hatalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Grinin 50 Tonu filminin fragmanı


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. anon

    Yanlış bir bilgi verdiniz, iMessage sadece iki iPhone üzerinden değil, iPhone ve Apple’ın bilgisayarı Macbook ile de konuşma yapılabilir

Bir Cevap Yazın