Groupon Türkiye (Şehir Fırsatı) kapandı!

Fırsat sitelerinin başında yer alan Groupon Türkiye (Şehir Fırsatı) kapandı! 5 yıl gibi uzun süreden beri Türkiye’de yer alan Groupon Türkiye, artık 24 Ağustos itibaren faaliyetlerine son verdi ve artık fırsat sunmamaya başladı.

Şirketten yapılan açıklamada mevcut geçerli bir kuponu olan ve bununla ilgili herhangi bir soru sormak isteyen müşterilerin info@sehirfirsati.com adresine e-posta göndermesi veya 0850 2225477 danışma hattını araması gerekiyor.

Groupon Türkiye’den yapılan açıklama şu şekilde:

Sayın Müşterilerimiz,

Groupon Türkiye’nin sayfasına girmeye çalıştığınız için buraya yönlendirildiniz.

Üzülerek belirtmek isteriz ki, 24 Ağustos 2015 tarihi itibariyle Groupon, Türkiye’deki faaliyetlerine son vermiştir ve artık sizlere yeni fırsatlar sunamıyoruz.

Mevcut geçerli bir kuponu olan ve bununla ilgili herhangi bir soru sormak isteyen müşterilerimiz veya iş ortaklarımız detaylı bilgi almak için, Info@sehirfirsati.com adresine e-posta göndererek veya 0850 2225477 danışma hattımızı arayarak müşteri hizmetlerimize ulaşabilirler.

Sizlere yeni fırsatlar sunamadığımız için üzgünüz, ancak şimdiye kadar Groupon’a olan ilginizden dolayı teşekkür ederiz.

Groupon’un Türkiye’den çıkmasının en önemli sebebi, artık fırsat sitelerinin popülerliğini kaybetmesi var. E-ticaret sektörüyle beraber doğan fırsat sitesi modeli, 2010 yılında oldukça popüler olmuştu. Kısa sürede birçok farklı şirketin kurulmasıyla doyum noktasına gelen sektörün en büyüğü ise Groupon olarak yer almıştı. Hatta Groupon’un satışlarında son dönemde yüzde 60’a varan düşüşler yaşandığı da ortaya atılan iddialar arasında.

Türkiye ofisinde 100 kişi çalışıyor

2013 yılında 2.5 milyar dolar olan global gelirlerini 2014 yılı sonunda yüzde 28 artırarak 3.2 milyar dolara çıkaran Groupon, geçen yıl 64 milyon dolar net zarar açıkladı. 2008 yılının kasım ayında kurulan ve dünyada 48 ülkede toplam 100 milyonun üzerinde üyesi bulunan Groupon’un Türkiye’de ise 3 milyon 647 bin üyeye hizmet veriyordu. Groupon’un İstanbul Levent’te bulunan Groupon Türkiye ofisinde 100’ü aşkın çalışan bulunuyor.


Yorumlar

yorum

2 comments

Bir Cevap Yazın