Dünya GSM Birliği Yönetim Kurulu’na 2 Türk birden girdi

Mobil iletişim sektörünün geliştirilmesi için çalışan ve dünya çapında  800’den fazla iletişim operatörünü bünyesinde barındıran Dünya GSM Birliği (GSMA), 2017-2018 döneminde görev yapacak yeni Yönetim Kurulu’nu belirledi26 üyenin yer aldığı GSMA Yönetim Kurulu’na Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu ve Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray da seçildi.

1995 yılından bu yana faaliyet gösteren GSMA’nın yeni Yönetim Kurulu 1 Ocak 2017 tarihi itibariyle göreve başlayacak ve 2 yıl süreyle küresel ölçekte mobil iletişim sektörüne yön verecek. Dünyada 800’den fazla GSM operatörünü ve ilgili yan sektörlerdeki yaklaşık 300  şirketi temsil eden GSMA ayrıca, mobil iletişim sektörünün en büyük etkinliği olan Mobil Dünya Kongresi (Mobile World Congress, MWC) başta olmak üzere pek çok bölgesel toplantı ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

‘Desteği için Türk Telekom’a teşekkür’

kaan-terzioglu-serpil-timurayTürkiye’nin dünyada mobil iletişim konusunda en ilginç hikayeye sahip ülkelerden biri olduğunu vurgulayan Kaan Terzioğlu, Turkcell’in 4.5G’de üstlendiği teknolojik liderlik, servis odaklı büyüme modeli ve bölgedeki gücüyle GSMA’e katkıda bulunmaya devam edeceğini vurguladı.

Terzioğlu, “Türkiye’nin geleceğine yön vereceğine inandığımız bu dönemde, mobil iletişim sektörünün gelişmesi için bizlerle aynı özveri içerisinde çalışan ve destek veren Türk Telekom’a ayrıca teşekkür ediyorum. Bu gibi değerli işbirlikleri ile ülkemizi uluslararası platformlarda daha da üst yerlere taşıyacağımıza inanıyoruz” dedi.

GSMA Yönetim Kurulu’na giren bir diğer Türk ise Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray oldu. Serpil Timuray, GSMA’in en büyük ikinci üyesi olan Vodafone Grubu’nu temsilen yönetim kuruluna girdi.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın