Güvenlik skandalı sonrası BiTaksi uygulamasını güncelledi!

Taksi çağırma uygulaması BiTaksi, geçen ay yaşanan güvenlik skandalının ardından mobil uygulamasını güncelledi. Kullanıcılara yönelik güvenlik önlemi seçeneklerini artıran BiTaksi Sürücüyle Bir Daha Eşleştirme butonu ile yenilendi.

Yolcu bu seçeneği tıkladığında, süresiz olarak bir daha o sürücüyle eşlemeyecek. Ayrıca yolcu, bu seçeneği tıklamasa bile, sürücüye 1 veya 2 yıldız vermesi halinde o sürücüyle 1 yıl süreyle eşleşmeyecek.

BiTaksi sürücüsü olarak sistemde kalmak için gereken yıldız ortalamsı da 5 üzerinden 4 yerine 4.5’e çıkartıldı. Yolculuk sonuna da “Müşteri Hizmetleri Beni Arasın” seçeneği eklendi. Ayrıca 1 ve 2 yıldız verilen yorumlar sürücülerce görüntülenemeyecek.

Sürücüyle bir daha eşleştirme seçeneği

BiTaksi’nin “Önemli Geliştirmeler” başlığıyla duyurduğu yeni güvenlik önlemleri şunlar:

  • Yolculara memnun kalmadığı sürücülerle bir daha eşleşmeme imkanı tanıdık. Yolculuğun sonunda, yolcu “Sürücüyle bir daha eşleştirme” seçeneğini tıkladığında, süresiz olarak bir daha o sürücüyle eşleşmeyecek.
  • Ayrıca yolcu “Sürücüyle bir daha eşleştirme” seçeneğini tıklamasa bile, sürücüye 1 veya 2 yıldız vermesi halinde sürücüyle 1 yıl süreyle eşleşmeyecek.
  • Artık 1 ve 2 yıldız verilen yorumlar sürücüler tarafından görüntülenmeyecek.  Bu yorumları sadece şirket olarak değerlendirecek, sürücüye belli bir zaman sonra toplu ve anonim halde geri bildirimde bulunacağız.
  • Yolculuk sonuna “Müşteri Hizmetleri Beni Arasın” seçeneği ekledik. Bu sayede, yolcularımızın müşteri hizmetlerindeki muhtemel yoğunluktan etkilenmeden bizimle iletişime geçebilmesinin de önünü açtık.
  • BiTaksi sürücüsü olarak sistemde kalmak için gereken yıldız ortalamasını 5 üzerinden 4 yerine 4.5’e çıkardık. Ortalaması 4 ile 4.5 arasında olan sürücülere ortalamalarını yükseltmeleri için 1 aylık geçiş süresi tanıdık.

Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın