Hakkımızda

TeknoYO! teknoloji haberciliği deneyimi ile kolaya kaçmayan ama kolay okunabilen kullanıcı dostu içerik üretimine odaklanan “yeni teknolojinin medyası”. Teknoloji haberciliğinde ‘özel içerik’ kavramına yeni bir boyut getirmek amacıyla Kasım 2014’te yayın hayatına başlayan ve yeni nesil habercilik anlayışıyla yeni nesil teknolojileri buluşturan TeknoYO! alanında uzman kişiler tarafından hazırlanıyor.

 

Kurucu Editör

cv-fotoHacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olan Necdet Çalışkan, 2003-2009 yılları arasında Cumhuriyet Gazetesi’nde finans ve teknoloji muhabirliği  yaptı. 2009-2013 yılları arasında Habertürk Gazetesi’nde Teknoloji Editörü olarak görev aldı.  TeknoYO! girişimi öncesinde Hürriyet Dünyası’nda Dijital Medya İçerik Editörü olarak çalışan Necdet Çalışkan, teknolojinin yanı sıra edebiyat ve futbol düşkünü.

 

Bulut Sunucu Hizmetleri

plusclouds_logo 2011 yılında faaliyet göstermeye başlayan Bulut Bilişim’in Türkiye’deki öncüsü PlusClouds, en yeni internet teknolojilerini kullanıcılara sunmak misyonuyla kurulmuş, İstanbul merkezli, dünya çapında bir Bulut Bilişim markası. IDC Türkiye Bulut Bilişim tarafından 2012 yılında sektörün yeni oyuncusu olarak ilan edilmesinin ardından, 2013 yılında yayınladığı ilk Türk Bulut Yazılım platformu ile bir ilke imza attı. 2014 yılı başında TTNET ile Bulut Hizmetleri alanında anlaşma yapan PlusClouds, 2015 yılında devreye aldığı yeni veri merkezleri ve her seviyeye hitap eden sunucu seçenekleri ile Türkiye’de bulut temelli teknoloji hareketinin öncülüğünü yapıyor. %100 yerli sermayesi ve 130.000 sunucu kapasitesi ile PlusClouds, kalite odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 

Video İçerik Üretimi

bilgitivi logo

Bilgi odaklı videoların yayınlandığı bir platform olan Bilgitivi, TeknoYO!’nun video içerik üretimdeki iş ortağı. Serdal Taşkın ve Kaan Gökgöz tarafından Elapro bünyesinde kurulan Bilgitivi; bilgi karmaşasının yaşandığı ‘internet’te bilgiye daha kolay ulaşmayı sağlamaya odaklanıyor. Bilgitivi’de TeknoYO! işbirliğiyle çekilen teknoloji videolarının yanısıra, tarihi mekanlardan, kültür sanata; pratik yemek tariflerinden, sağlık ve “nasıl yapılır” videoları da bulunuyor.

 

Dijital Medya Planlama

recode-teknoyo-logo2013 yılında kurulan dijital ajans Recode, TeknoYO!’nun dijital medya planlama ve SEO çalışmalarını yürütüyor. Bulunduğu sektördeki en iyi şirketlere hizmet veren Recode, arayüz tasarımı, arayüz yazılımı, içerik yönetim sistemi, sosyal medya, içerik pazarlama ve e-posta pazarlama gibi birçok hizmeti müşterilerine sunuyor.  Bunun yanı sıra Recode, mobil alanda kullanıcı deneyimi tasarımı, arayüz tasarımı ve yazılımı alanlarında dikkat çekiyor.