Dinlediğin müziğe göre hangi Game of Thrones karakterisin?

Televizyon dizisi tutkunlarının merakla beklediği Game of Thrones‘un yeni sezonu nihayet ekranlara geldi. Meraklılarını ekran başına kilitleyen Game of Thrones 6. Sezon 1. Bölüm ile birlikte online müzik dinleme uygulaması Spotify da Hangi Game of Thrones karakterisin?” servisini kullanıma açtı.

spotify-gameofthrones.com/ adresinden ulaşılabilen servis ile Spotify, kullanıcılardan en çok sevdiği 5 şarkıcı veya müzik grubunu seçmesini istiyor. Spotify kullanıcısı olmayanların da test edebildiği sitede, seçilen şarkıcı veya müzik gruplarına göre kullanıcıyı en iyi ifade eden veya ona en yakın Game of Thrones karakteri de ortaya çıkıyor.

Hangi Game of Thrones karakterisin?

spotify-Game-of-Thrones-testSize en uygun karakteri Facebook, Twitter, Google + veya Tumblr üzerinden de paylaşabiliyorsunuz. Spotify’daki mevcut müzik listelerinize göre karakter analizi yapan sitede, Spotify kullanıcısı olmayanlar da seçimlerine göre hangi Game of Thrones karakterine yakın olduğunu görebiliyor. Game of Thrones’un yayıncısı HBO ile ortak yürütülen Spotify karakter analizi servisi, Game of Thrones 6. sezonunun müzik süpervizörü Evyen J. Klean ile çalışarak geliştirilmiş.

Spotify benzer bir çalışmayı geçen yılın Aralık ayında Star Wars: The Force Awakens (Güç Uyanıyor) ile de yapmış, kullanıcıların dinlediği müziğe göre hangi Star Wars karakterine benzediklerini test etmişti.

58 ülkede 30 milyonu ücretli abone olmak üzere toplam 75 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı olan Spotify’da dünya çağında hangi şehir ne dinliyor? sorusunun cevabını, aşağıdaki interaktif haritadan öğrenebilirsiniz.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın