Harry Potter: Hogwarts Gizemi oyunu geliyor

Los Angeles’ta bulunan mobil oyun stüdyosu Jam City, Warner Bros. Interactive Entertainment ile Harry Potter: Hogwarts Gizemi adında bir mobil oyun geliştirmek üzere lisans anlaşması imzaladıklarını açıkladı. Bu Harry Potter oyunu oyunseverlerin ve serinin hayranlarının kendi oyun içi karakterlerini yarattıktan sonra Hogwarts’ta öğrenci olabildikleri ilk oyun olma özelliğini taşıyor.

Harry Potter: Hogwarts Gizemi, Warner Bros. Interactive Entertainment bünyesinde yer alan ve J.K. Rowling’in yarattığı Harry Potter evrenine dair oyun deneyimleri sunmayı hedefleyen Portkey Games aracılığıyla yayınlanacak.

Oyunseverler Cadılık Okulu’nda kendi karakterini yaratacak

Harry Potter hayranlarının Hogwarts Büyücülük ve Cadılık Okulu’nda öğrenci olma hayalini gerçekleştircek olan mobil oyunda kendi karakterinizi yaratıp, okula yazılacak ve böylece Hogwarts maceranızın ilk yılına başlayacaksınız. Bu heyecanlı yol boyunca oyuncular, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersi, İksir dersi, Düello Kulübü gibi sevdikleri tüm sihirli dersler ve aktivitelere katılabilecekler. Harry Potter hikayelerinin birbirinden eksantrik ve unutulmaz profesörleri de oyunda yerlerini alacaklar.

Jam City’nin kurucu ortağı ve CEO’su Chris DeWolfe konuyla ilgili “Geliştirici ekibimiz J.K. Rowling’in Büyücüler Dünyası’nı seven herkese en sihirli deneyimi ve oynanışı sunmak için sabırsızlanıyorlar ” dedi. Warner Bros. Interactive Entertainment başkanı David Haddad ise “Harry Potter: Hogwarts Gizemi, J.K Rowling’in yarattığı detaylı evren etrafında kurgulanacak bir mobil oyun deneyimi olup kitapların ve filmlerin hayranlarına Büyücüler Dünyasını eğlenceli bir şekilde deneyimleme şansı sunacak” diye konuştu.

Harry Potter oyunu iOS, Android ve Amazon’a gelecek

Harry Potter: Hogwarts Gizemi, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından lisanslanmış olup önümüzdeki yıl App Store, Google Play ve Amazon üzerinden indirilebilir olacak. Harry Potter: Hogwarts Gizemi oyunu ile ilgili gelişmeleri www.HarryPotterHogwartsMystery.com/ adresinden takip edebilirsiniz.

7’den 77’ye fenomen haline gelen ve J.K. Rowling tarafından yazılan yedi kitaptan oluşan Harry Potter serisi, dünya çapında 80 dile çevrilerek toplamda 450 milyondan fazla kopya sattı. Yapımcılığını Warner Bros. Pictures’ın üstlendiği Harry Potter filmleri ise yine dünya çapında 7.7 milyar dolar gişe hasılatı elde ederek, tarihte en fazla gelir getiren film serisi oldu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın