‘Havayı koklayan adam’a bile ‘hava’ atabileceğiniz 7 uygulama

Havayı koklayan adam da kim demeyin. Kendisi Türkiye’nin en başarılı hava durumu yorumlarını yapabilen Bünyamin Sürmeli. Ne zaman kar yağacak veya sıcak hava dalgası gelecek olsa, kendisi ekran başına geçip tahminlerde bulunur. Ve doğru da tahmin eder. Önümüzdeki hafta da havanın soğuyacağı ve önemli bir kar yağışının gerçekleşeceği belirtiliyor. Tabii ki havayı koklayan adam kadar olmasa da hava durumunu tahmin eden birçok akıllı telefon uygulaması bulunuyor. Biz de bu hava durumunu en doğru tahmin eden uygulamaları bir araya getirdik. İşte ‘havayı koklayan adam’a bile hava atabileceğiniz 7 uygulama…

 

1- Meteoroloji Genel Müdürlüğü

Meteoroloji-Genel-Mudurlugu-uygulama

Şu sözler çoğu kişi tarafından söylenir: “Türkiye’de en doğru çalışan kurum Meteoroloji Genel Müdürlüğü.” Sebebiyse tabii ki doğru tahminler. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ne zaman bir tahminde bulunsa o doğru çıkar. Akıllı telefon uygulamaları da oldukça başarılı. Bir denemenizde fayda var.

Android iOS

 

2- Havayı Koklayan Adam

havayi-koklayan-adam-uygulama

Yazının başında o kadar kendinden bahsettik. Uygulamasını vermemek olmaz. Bünyamin Sürmeli, geçtiğimiz aylarda uygulama geliştirdi.  Havayı Koklayan Adam adındaki uygulama en düşük ve en yüksek sıcaklık, nem oranı, rüzgar hızı ve yönü gibi bilgilere anlık olarak ulaşabilmenizi sağlıyor. Buna ek olarak birden fazla konum ekleyerek, istediğiniz konumun hava tahminlerini kolayca öğrenebilirsiniz. Hava tahmini yorumları ise Bünyamin Sürmeli’den.

iOS

 

2- Yahoo Hava Durumu

yahoo-hava-durumu-uygulama

Yahoo’nun son dönemlerde en doğru yaptığı işlerin başında Yahoo Hava Durumu uygulaması var. Tasarım bakımından birçok ödül alan bu uygulama, beş günlük hava tahminlerinde bulunuyor. Bakılan gün için ise saatlik hava tahminleri de uygulamada yer alıyor. Yahoo Hava Durumu ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Android iOS

 

3- Canlı Hava Durumu

canli-hava-durumu-uygulama

Uygulama ismine bakmayın. Avrupa menşeili olan Canlı Hava Durumu uygulaması, 7 gün/24 saat hava durumu tahminleri sunuyor. Uygulamanın en büyük özelliği ise hissedilen sıcaklık tahminlerinde bulunması. Buna ek olarak denizcilerin ve havacıların da kullanabileceği rüzgar yönü tahminleri de uygulamanın özellikleri arasında. iOS için mevcut uygulamanın fiyatı ise 4.29 TL.

Android iOS

 

4- The Weather Channel

The-Weather-Channel-uygulama

Dünya çapında en meşhur olan hava durumu uygulamalarından biri. Öyle ki Apple bile akıllı telefon ve tabletlerindeki hava durumu tahminlerini The Weather Channel’dan alıyor. Bu uygulamanın en büyük özelliği ise sosyal hava durumu. Kullanıcılar, bulundukları yerdeki hava durumunu fotoğraflayıp, uygulama üzerinden haritaya işaretleyebiliyor. Böylece, diğer kullanıcılar, hava durumunu konum bazlı olarak takip edebiliyor.

Android iOS

 

5- Weather Pro

Weather-Pro-uygulama

Hava durumuna biraz daha profesyonel bakmak isteyenler için ise Weather Pro’yu öneriyoruz. 2 haftalık bile hava tahminleri yapabilen bu uygulama, kayak merkezlerinden UV oranına kadar birçok veriyi kullanıcılarla paylaşıyor. Anlık bildirimler ise uygulamanın diğer özellikleri arasında. Profesyonel bir uygulama olduğu için bir de ücreti var. Weather Pro, iOS’lar için 6.99 TL, Android işletim sistemleri için ise 2.43 TL.

Android iOS

 

6- AccuWeather

AccuWeather-uygulama

Hava durumu uygulamaları konusunda AccuWeather en popüler listesinin en üst sıralarında. Bu uygulamanın Android işletim sistemleri için standart olarak geldiğini de belirtelim. 5 günlük tahminlerde bulunabilen bu uygulamada, saatlik tahminlerden öte dakika dakika tahminler de yer alıyor.

Android iOS

 

7- Weather & Clock Widget

Weather-Clock-Widget-uygulama

Hava durumunu uygulamadan değil, ekran takip etmek isteyenler için çok iyi bir önerimiz var. Weather & Clock Widget adındaki uygulama, kullanıcıların aynı ekran üzerinden saat ve hava durumunu takip edebilmesini sağlıyor. Tabii ki böyle bir şey iOS işletim sistemleri için mümkün değil. Bu yüzden Weather & Clock Widget sadece Android işletim sistemli telefonlarda kullanılabiliyor.

Android


Yorumlar

yorum

1 comment

  1. hasan

    sony telefonlarda içinde gelen, saati tıkladığında saat’in eşlemeleri, hava durumu tıkladığında hava durumunun eşlemeleri olan bir uygulama yok mu?

Bir Cevap Yazın