Hayvanlar için fon yaratan uygulama: Ben Dostum

Kâr amacı gütmeyen, mobil temelli bir sosyal sorumluluk projesi olan Ben Dostum uygulaması, sahipsiz hayvanlar için sürdürülebilir bir fon yaratmak hedefiyle hayata geçti. iOS ve Android için uygulama mağazalarında yerini alan uygulamanın hedefi, sahipsiz hayvanları besleyen, hayvanlara tedavileri ve yuva bulmaları için emek harcayan kişi ve organizasyonlara destek olmak.

Bu amaçla oluşturulan mobil uygulamayla reklam, üyelik ve sponsorluk gelirleri kazanılacak ve bu kazanımın tamamını yine sokak hayvanları için tedavi, mama ve barınma ihtiyaçlarını giderecek şekilde harcanacak.   

Hedef kitlesi bireysel kullanıcılar olan uygulamada zaman içinde kurumsal firmalarla da sponsorluk anlaşmaları yapılarak “Askıya Mama” göndermeleri sağlanacak ve aylık, belli periyotlarda ya da tek seferlik yardımlar alınacak.

Ticaretinde hayvanlarla ilgili ürünler olan tüm işletmeler de bu sosyal girişimin hedef kitlesi. Veterinerler, hayvan klinik ve hastaneleri, mama üreticileri ve hatta bakıcı ve eğitmenler de bu uygulamada yerlerini alabilecek.

Askıya veya kumbaraya mama bırakılabiliyor

Uygulamanın 5 temel işlevi bulunuyor: Hayvan dostu işletmeler, acil yardım ve anlık bildirimler, mama-tedavi kumbara ve ilanları, sahiplenme ve yuvalandırma, bakıcı-eğitmen-nakil hizmetleri. Uygulama içinde kullanıcılar ödedikleri küçük miktarlar karşılığında ürün (mama) ya da hizmet (tedavi) satın alabiliyor.

Tedavi ve mama yardımının yanısıra “Askıya Mama” ve “Kumbaraya Mama” gibi özellikleri de sunan uygulama, aynı zamanda vakitlerinin sadece bir kısmını köpek gezdirme, kedi/köpek bakıcılığı gibi islerle değerlendirecek kullanıcılarına da ek gelir elde etme imkanı sunuyor.

Ben Dostum uygulaması neler sunuyor?

Hayvan dostlarını aynı ortamda buluşturacak bir platforma ihtiyaç olduğunu düşünerek “Ben Dostum”u yarattıklarını belirten projenin kurucularından Yalçın Tarkan ve Figen Tarkan elde ettikleri gelir sayesinde geniş bir araziyi “Ben Dostum Yaşam Alanı” olarak hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Uygulama ve projeyle ilgili ayrıntılı bilgiye www.bendostum.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. Uygulamayı aşağıdaki linklerden mobil cihazına ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iOS

Android


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın