Hepsiburada en çok satan ürünler listesini açıkladı

Aylık ortalama 60 milyon ziyaret sayısına sahip olan e-ticaret platformu Hepsiburada, 2016 yılında tüketicilerin online alışveriş tercihlerini çıkardı. Platformun 2016 verilerine göre internet üzerinden en çok teknoloji ürünü satın alırken, Hepsiburada en çok satan ürünler listesinde ilk sıraya akıllı telefonlar ve cep telefonu aksesuarları yerleşti. 2016 boyunca Hepsiburada üzerinden en çok satın alınan ilk 10 ürün arasına “bebek bezi” ve “el halteri (dambıl)” gibi ürünlerin girmesi dikkat çekti.

En çok satan film DVD’si: Ebru Şallı ile Pilates

2016’da sağlıklı yaşam ve spor alanında erkekler en çok ‘el halteri’ siparişi verirken kadınların en çok satın aldıkları 10 ürünün 8’inde pilates ile ilgili ürünler öne çıktı. Geçen yıl Ebru Şallı’nın pilates dvd’si film kategorisinde en çok satılan ürün oldu.

Erkekler moda ve kişisel bakım ürünlerinde en çok ‘kol saati’ ve ‘göbek korsesi’ satın alırken kadınlar en çok; ‘saç düzleştirici’, epilasyon cihazları ile göğüs dikleştirici bantlara rağbet gösterdi. Geçen sene kıyafet siparişlerinde en çok siyah renk tercih edilirken, siyahı beyaz, mavi ve kırmızı takip etti.

En çok satılan kitap: Kürk Mantolu Madonna

2016’da Hepsiburada’dan en çok satılan kitap Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna’sı olurken, listenin ikinci sırasında, Yovel Noah Harari’nin Sapiens’i ve üçüncü sırada ise Orhan Pamuk’un Kırmızı Saçlı Kadın’ romanı yer aldı.

En çok alışveriş yapılan gün: 25 Kasım

Özel günlerdeki online alışverişlerde 2016’nın şampiyonu Hepsiburada’nın 25 Kasım günü düzenlediği  “Efsane Cuma” kampanyası oldu. 25 Kasım, Hepsiburada’nın 2016 yılı genelinde adet olarak en çok satış yaptığı gün oldu.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın