‘House of Cards’ dizisinde en çok sahne alan 7 teknoloji devi

ABD yapımı “House of Cards” dizisinin 3. sezonu geçtiğimiz ayın sonunda yayına girdi. İzlenme rekorlarının yanısıra sahnelere yerleştirilen ürünlerle de dikkatleri üzerine çeken Kevin Spacey‘in başrolde yeraldığı politik seride, ilk sezonunda 129, 2. sezonunda 134 marka boy gösterirken, 3. sezonda bu sayı 105 oldu.

Reklam araştırma şirketi Concave’nin incelemesine göre serinin önceki sezonlarında olduğu gibi 3. sezonda da en çok görünen marka değişmedi. 1. ve 2. sezonda 13 sahnede yerini alan Apple, 3. sezonda da 13 sahnede boy göstererek, izleyicilerin en çok karşısına çıkan marka oldu.

En çok Apple, Nokia ve Samsung’u izledik

houseofcards-apple

Teknoloji devleri arasında Apple’ı, Nokia izledi. İlk sezona giremeyen Nokia, 2. sezondaki 8 sahnenin ardından 3. sezonda tam 12 sahne ile izleyicilerin karşısına çıktı. Nokia’nın ardından 3. sırada ise Koreli Samsung geldi. “House of Cards”ın  1. sezonunda 10, 2. sezonunda 11 sahnede yeralan Samsung, 3. sezonda 11 sahnede yeraldı.

BlackBerry takipte, Dell, Sony ve LG de sahnede

HouseofCards-blackberry

Samsung’un ardından en çok boy gösteren teknoloji şirketi ise BlackBerry oldu. Kanadalı cep telefonu üreticisi, ilk 2 sezonda 13’er sahnede karşımıza çıkmasının ardından 3. sezonda 10 sahnede yeraldı. İlk sezonda 12, 2. sezonda 13 sahnede yer alan Dell, 3. sezonda 9 sahneye; ilk sezonda 6, 2. sezonda 4 sahnede yeralan Sony, 3. sezonda 8 ve ilk sezonda 6, 2. sezonda 9 sahnede yeralan LG ise serinin 3. sezonunda sadece 2 sahneye girdi.

Serinin 39 bölümünde de kendine yer bulan 4 marka ise şunlar oldu: Apple, IWC (İsviçreli lüks saat üreticisi), Chevrolet (ABD’li otomobil markası), Washington Nationals (ABD’li beyzbol takımı)


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın