HP’den 3 yeni ürün: Elite x3,  Elite Slice, Z2 Mini

HP, iş dünyasında üretkenliği ve işlevselliği artıracak üç yeni ürününü Türkiye’deki kullanıcılara sundu. HP’nin yeni nesil mobilite platformu HP Elite x3, üretkenlik için tasarlanan en küçük modüler masaüstü bilgisayar HP Elite Slice ve mini iş istasyonu HP Z2 Mini’nin Türkiye tanıtımı yapıldı. Tanıtımda verilen bilgiye göre HP Elite x3 Türkiye fiyatı 749 dolar,  HP Elite Slice Türkiye fiyatı 499 dolar ve HP Z2 Mini Türkiye fiyatı 899 dolardan başlıyor.

Ürünlerin tanıtım toplantısında konuşan HP Türkiye Genel Müdürü Filiz Akdede, şunları söyledi: “Kurumlar, çalışanlarına 7/24 uyumayan iş dünyasının şartlarına uygun teknolojiler sunarak maliyetlerini düşürebiliyor ve üretkenliklerini artırabiliyorlar. Teknolojinin ve dünyanın çok hızlı değiştiği bir ortamda, hayata geçirdiğimiz yepyeni ürünleri Türkiye’deki kurumsal kullanıcılara sunmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Tasarım, kolay kullanım, mobilite ve ergonomi odaklı bu yeni kurumsal ürünler, Türkiye’de birçok şirketin iş yapış şeklinde devrim yaratacak.” 

Her cihaz yerine tek cihaz: HP Elite x3

Windows 10 mobile’lı HP Elite x3, uygun dock’larla birlikte kullanıldığında phablet, dizüstü bilgisayar ve masaüstü bilgisayarın kullanım deneyimlerini tek cihazda buluşturuyor. Kullanıcılar Elite x3’ü masaüstü, dizüstü bilgisayar ya da mobil cihaz şeklinde kullanabiliyor. Biyometrik kimlik doğrulama ile açılan Elite x3, Snapdragon 820 işlemci, Microsoft Windows Continuum özellikli Windows 10 Mobile, opsiyonel HP Desk Dock ve opsiyonel Lap Dock gibi bileşenler ile destekleniyor.

Qualcomm Quick Charge 3.0 teknolojisine sahip olan HP Elite x3’te harici monitör desteği için DisplayPort, iş sürekliliği için iki USB-A ve bir USB-C bağlantısı ve kablolu Ethernet donanımlarını içerisinde barındırıyor. Çift SIM kart özelliğiyle öne çıkan HP Elite x3’ün satış fiyatı 749 dolardan başlıyor.

Mini modüler bilgisayar: HP Elite Slice

HP’nin modüler bilgisayarı Elite Slice, kullanıcılarına tercihlerine göre bir masaüstü bilgisayar oluşturma imkânını tanıyor. Mini bilgisayar 16.5 x 3.5 x 16.5 cm boyutlarında ve 1.04 kg ağırlığında. sahip. Entegre kablosuz şarj ile donatılan HP Elite Slice ile kullanıcılar ihtiyaçlarına uygun masaüstü bilgisayarı kendileri oluşturabiliyor.

Ürün, bir adet USB 3.1 Type-CTM kablo ve yeni opsiyonel Quad HD HP EliteDisplay S240uj monitörün de dahil olduğu Type-CTM uyumlu görüntüleyiciler aracılığıyla bir görüntüleyiciden güç alan ilk ticari masaüstü bilgisayar olma özelliğini taşıyor. HP Elite Slice’ın fiyatı 499 dolardan başlıyor.

Mini iş istasyonu: HP Z2 Mini

Ortalama bir kahve fincanı boyutlarındaki yeni HP Z2 Mini iş istasyonu, 6 adet ekranı destekleme kapasitesine sahip. İş istasyonunun özellikleri arasında yeni nesil Intel Xeon işlemciler, NVIDIA profesyonel ekran kartı ve büyük dosyaları hızlı bir şekilde işleyebilen HP Z Turbo Drive teknolojisi yer alıyor.

Sekizgen biçimli HP Z2 Mini kullanıcılara masa üstü/altı, HP Z monitör, arkası ya da duvarda olmak üzere çeşitli kurulum seçenekleri sunuyor. İş istasyonu HP Z2 Mini’nin fiyatı 899 dolardan başlıyor.


Yorumlar

yorum

Bir Cevap Yazın